Ağbaba, Tabipler Odasını Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, hükümetin aldığı kararlarda muhatapları ile istişare etmemesini eleştirerek, “Sağlık torba yasasında da öyle oldu ve doktorlar mağdur edildi” dedi.

Ağbaba, Tabipler Odasını Ziyaret Etti Malatya Haber

Beraberinde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Yeşilyurt Başkanı Banu Sevin, Merkez İlçe Battalgazi Başkanı Abdulvahap Ayzabar ve parti yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Tabipler Odası’nı ziyaret eden CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, aile hekimlerinin acil serviste nöbet tutma kararına tepki gösterdi.
Ziyarette açıklama yapan Milletvekili Ağbaba, çıkarılan karar ve kanunların tartışılmadan, konuşulmadan ve istişare edilmeden çıkarıldığını savunarak, “Bir kanun çıkarılacağı zaman muhataplarından görüş almak lazım. Çıkarılan kanunda aksayan yönü varsa muhatapları ile görüşüp, aksayan yönü düzetmek lazım. Sonuçta bu yasadan herkes etkileniyor” diye konuştu.

Ağbaba, “Sağlık torba yasasında da muhataplarına danışılmadan çıkarıldı ve doktorlar mağdur edildi. Mesela ilimizde yapılan yatırımlar konusunda da kimse dinlenmedi ve biz yaptık oldu misali, yeni devlet hastanesi yerine herkes karşı çıktı. Yine yaptılar. Yukarı devlet hastanesi işlevini sürdürsün deniyor. Hala isteklere cevap verilmedi. Demokrasi demek sadece sandığa gitmek demek değildir. Bir karar alırken, demokratik kitle örgütlerinin de görüşünü almak da demokrasidir. Maalesef ülkemizde bu konuda demokrasi yeterince işlemiyor” şeklinde konuştu.
Tabipler Odası Başkanı Doktor Ali Yalçın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Malatya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Doktor Ünal İlhan ise şunları söyledi:

“Mevcut torba yasasına tepki göstermek amacıyla geçtiğimiz günlerde aile hekimi arkadaşlarla bir eylem yaptık. İş bırakma eylemi yaptık. Aile hekimlerinin acil servislerde görev yapmalarını istemiyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 426
Bu Ay : 4792
Toplam : 4792

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom