68 İlde 21 Mevcut Başkanı Aday Gösterdi

AK Parti bu güne kadar açıkladığı 68 ilin belediye başkan adaylarından sadece 21 tanesi, mevcut belediye başkanlarından oluşuyor.

68 İlde 21 Mevcut Başkanı Aday Gösterdi Türkiye-Dünya

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından peyderpey açıklanan 68 adet il belediye başkan adayları arasında sadece 21’i mevcut başkanlardan oluşuyor. Geri kalanları ise mevcut bakanlardan, milletvekillerinden, valilerden, ilçe belediye başkanlarından ve parti mensuplarından oluşuyor. AK Parti Gaziantep ve Hatay Büyükşehir Belediyeleri için kabinedeki en başarılı bakanlardan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i aday gösterdi. AK Parti Diyarbakır, Ordu, Balıkesir ve Çanakkale Belediye Başkan adaylıklarına milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Enver Yılmaz, Ahmet Edip Uğur ve Mehmet Daniş'i aday gösterdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bir süre önce valilik görevinden istifa eden Celalettin Güvenç aday gösterilirken, Adana, Adıyaman ve Karabük’e ise eski Milletvekilleri Abdullah Torun, Hüsrev Kutlu ve Mehmet Ceylan aday gösterildi.

AK Parti'nin açıkladığı 68 ilden 41 tanesinde şu anda AK Parti'li belediye başkanları görev yapıyor. AK Parti’nin mevcut belediye başkanlarını aday gösterdiği 21 il ve adaylar şunlar: "İstanbul Kadir Topbaş, Afyonkarahisar Bahattin Çoban, Ağrı Hasan Arslan, Amasya Cafer Özdemir, Ankara Melih Gökçek, Bilecik Selim Yağcı, Bitlis Fehmi Alaydın, Bolu Alaaddin Yılmaz, Çankırı İrfan Dinç, Kayseri Mehmet Özhaseki, Kırşehir Yaşar Bahçeci, Konya Tahir Akyürek, Malatya Ahmet Çakır, Samsun Yusuf Ziya Yılmaz, Trabzon Fevzi Gümrükçüoğlu, Bursa Recep Altepe, Kocaeli İbrahim Karaosmanoğlu, Sakarya Zeki Toçoğlu, Yalova Yakup Koçal, Nevşehir Hasan Ünver, Çorum Muzaffer Külcü." AK Parti Zonguldak’ta, Kozlu ilçe Belediye Başkanı olan Ali Bektaş’ı aday gösterdi.

AK Partinin diğer il adayları ise şunlar: "Aksaray H. Şahin Yazgı, Ardahan Faruk Köksoy, Artvin Mehmet Kocatepe, Bartın Seyfettin Kalay, Batman Emin Ekmen, Bingöl Yücel Barakazi, Düzce Mehmet Keleş, Erzincan Cemalettin Bşsoy, Erzurum Mehmet Sekmen, Eskişehir Harun Karacan, Giresun Yılmaz Can, Gümüşhane Ercan Çimen, Hakkari Osman Kızılban, Iğdır Mustafa Buluş, Kahramanmaraş Fatih Mehmet Erkoç, Kastamonu Tahsin Babaş, Kütahya Kamil Saraçoğlu, Mersin Mustafa Sever, Muğla Mansur Harmandar, Rize Reşat Kasap, Şırnak Hamdi Yıldırım, Sivas Sami Aydın, Tokat Eyüp Eroğlu, Van Osman Nuri Gülaçar, Mardin M. Vejdi Kahraman, Tekirdağ Mustafa Yel, Bayburt Mete Memiş, Sinop Hamza İnce, Kırıkkale Mehmet Saygılı, Siirt Ali İlbaş, Niğde Faruk Akdoğan, Kırklareli Selahattin Minsolmaz, Edirne Prof. Dr. Ahmet Günşen, Muş Feyat Asya, Yozgat Dr. Kazım Arslan, Elazığ Mücahit Yanılmaz."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 555
Bu Ay : 2123
Toplam : 2123

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom