Küçük İşletmeler Birleşmeli

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Küçük aile tipi işletmelerin kooperatifler aracılığıyla bir araya gelerek büyük işletmeler olmaları gerekmektedir” dedi.

Küçük İşletmeler Birleşmeli Malatya Haber

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Battalgazi ilçesi Alişar Köyü’nde bulunan Erdemirler hayvancılık işletmesini ziyaret ederek işletme sahibinden bilgiler aldı.

Özellikle, hayvancılık sektörünün sorunları, çözüm önerileri ve çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Müdürü Selvi, Malatya ve Battalgazi’de hayvancılık işletmelerinin giderek arttığını kaydetti.

Bu tür büyük kapasiteli hayvancılık işletmelerinin artmasının sevindirici olduğunu dile getiren Selvi, “Stratejik bir sektör olan tarım sektörünün, bütün argümanlarıyla küçük aile tipi işletmelerden, ekonomiye daha fazla katma değer sağlayan büyük kapasiteli işletmelere doğru yönelmesi, küçük aile tipi işletmelerin de kooperatifler aracılığıyla bir araya gelerek büyük işletmeler olmaları gerekmektedir. Erdemirler Besicilik bu bağlamda bölgede örnek işletmelerden biridir. Yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerini tebrik ediyorum ve Tarımsal her türlü sorunlarında Kurum olarak teknik destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

İşletme yetkilisi Mehmet Erdemir ise ziyaretinden dolayı Selvi’ye teşekkür ederek, il ve ilçe Tarım Müdürlüğü’nün kendilerine verdikleri hizmetten son derece memnun olduklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 841
Bu Ay : 4398
Toplam : 4398

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom