TOKİ Kuraları Çekildi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Malatya’da yaptırılan 454 konut için kura çekimi yapılırken, 114 konut ise Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahiplerine teslim edildi.

TOKİ Kuraları Çekildi Malatya Yaşam-Sağlık

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda TOKİ konutları için düzenlenen kura çekimine Vali Vasip Şahin ile TOKİ yöneticileri ve kura çekimi için başvuruda bulanan vatandaşlar katıldı.

Vali Şahin, törende yaptığı konuşmada, kura çekimine katılanların ancak bir kısmını ev sahibi olacağını belirterek, kura çekiminde ev sahibi çıkmayanlara da başka bir zamanda ev sahibi olmaları dileğinde bulundu.
Vali Şahin, “Devletimiz ve hükümetimiz bir tane bile vatandaşımızın konutsuz kalmaması için elinden gelen gayreti sarf ediyor. Gönül istiyor ki bütün vatandaşlarımız konut sahibi olsun, evinde, barkında huzur içerisinde otursun” dedi.
Vali Şahin, TOKİ’nin son 10 yıl içerisinde önemli projeleri hayata geçirdiğin ve 10 yılda 600 bin konut yaptığını söyleyerek, “TOKİ piyasada önemli bir düzenleyici rol üstlendi. Gerçekten TOKİ yıllar içerisinde kendi sektöründe destanlar yazdı” diye konuştu.

Vali Şahin TOKİ projelerinde şehit yakını ve gazilere kurasız olarak ev teslim edildiğini belirterek, “Toplum olarak gazilerimize ve şehit yakınlarımıza çok şey borçluyuz” ifadesini kullandı.

Kura çekiminin ilk bölümünde fiyatları 61 bin 935 ile 76 bin 673 TL arasında değişen ve 303 TL ile 375 TL arasında 180 ay vadede taksit imkanı sunulan toplam 225 adet 2+1 konutları için kura çekimi yapıldı. 2+1 konutları için 1 gazi yakını ve 157 engelli olmak üzere toplam 3 bin 317 kişi başvurdu.

Kura çekimin ikici bölümünde ise fiyatları 112 bin 870 TL ile 132 bin 748 TL arasında değişen, 705 TL ile bin 244 TL arasında 96 ile 108 ay vade ile taksit imkanı sunulan toplam 229 adet 3+1 konutları için 53’ü engelli olmak üzere toplam 993 kişi arasında kura çekildi.

Noter huzurunda gerçekleşen kura çekiminde ilk numarayı Vali Şahin çekti. Programda Malatya’da sürdürülen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında gece kondu sahiplerine 114 adet konut ise teslim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 477
Bu Ay : 7274
Toplam : 7274

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom