Avrupa Malatyalılar Federasyonundan Toplantı

Avrupa Malatyalılar Federasyonu, Amerika gezisi ile Almanya’nın Köln şehrinde yapılacak olan karnavalın değerlendirme toplantısı yapıldı.

Avrupa Malatyalılar Federasyonundan Toplantı Malatya Haber

Dede Korkut’ta gerçekleştirilen toplantıya; Vali Vasip Şahin, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Belediye Başkan Yardımcısı ve Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Ertan Mumcu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Avrupa Malatyalılar Federasyonu Genel Başkanı Murat Alabaş’ın yanı sıra federasyon üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Malatya Valisi Vasip Şahin, Amerika gezisinin çok faydalı geçtiğini belirterek, en büyük kazançlarının Amerika’daki Malatyalıları tanımak olduğunu söyledi.

Şahin, Malatya’nın Amerika’da temsil edilmesinin önemli olduğuna vurgu yaparak, “Malatya’nın Almanya’da ve Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi kurumsal bir kimlik içerisinde Amerika’da da temsil ediyor olması çok önemli. Orada sivil toplum kuruluşlarının görmüş olduğu itibar ve iltifata baktığımızda da Malatya derneğinin bizim tarafımızdan da desteklenip, geliştirilmesi hem Malatya’nın hem de ülkemizin çok lehine olacaktır” şeklinde konuştu.
Avrupa Malatyalılar Federasyonu Genel Başkanı Murat Alabaş ise, “Türkiye sınırları dışında Avrupa Birliği (AB) kanunlarına göre Türkiye’de hiçbir şehrin federasyonu yok. Tek federasyonu olan il Malatya. Kesinlikle siyasiler üstü bir kuruluş. Hiçbir ayrım göstermeden her kesimden arkadaşımız federasyonumuz bünyesinde var. 44 kurucu üye ve eşlerimizle 88 kişi olan bir kuruluşuz” diye konuştu.

Alabaş, Amerika gezisinin çok faydalı geçtiğini ifade ederek, “Hem ülkemiz hem de şehrimiz adına faydalı bir gezi gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Sadece Malatyalılarla değil, bütün hemşerilerimizle bir araya geldik” dedi.
Köln Derneği’nin karnaval düzenleyeceğini kaydeden Alabaş, “4 Mart’ta Köln’de düzenlenecek olan karnavala herkesi davet ediyoruz. Karnavalda Malatya’mızı en iyi şekilde tanıtacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 625
Bu Ay : 8684
Toplam : 8684

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom