'Ben İktidarı Şikayet Ettim'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'ABD’ye AK Parti’yi şikayete gitmiyorum.' sözüne açıklık getirerek 'Ben iktidarı Brüksel’de şikayet ettim.' dedi.

'Ben İktidarı Şikayet Ettim' Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “ABD’ye AK Parti’yi şikâyete gitmiyorum.” sözüne açıklık getirdi. Kılıçdaroğlu, “Ben iktidarı Brüksel’de şikâyet ettim. Brüksel’in bir özelliği var. Avrupa Birliğinin merkezi orası. Diğer ülkelere gittim. Ama hiçbir zaman iktidar partisini eleştirmedim.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) gezisinde gazeteci yazarZiya Osman Açıkel’in sorularını TGRT Haber’de cevapladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “AK Parti’yi şikâyet etmeye gitmiyorum” sözüne şöyle açıklık getirdi: “Ben iktidarı Brüksel’de şikayet ettim. Brüksel’in bir özelliği var. Avrupa Birliğinin merkezi orası. Biz Avrupa Birliğine tam üyelik için müracaat eden bir partiyiz. Avrupa Birliği kararlarıyla uygulamalarıyla zaten bizim içişlerimize müdahale ediyor.

Biz de kendi yasalarımızı Avrupa Birliğine uydurmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla artık biz Avrupa Birliğin bir parçasıyız. Siyasal olarak da ekonomik olarak da bir bütünselliğimiz var. O nedenle ben Brüksel’de şikayet ettim. Ama Sayın Başbakan ‘Vay sen gidiyorsun. Bizi dışarıda şikayet ediyorsun.’ Diye söyledi. Brüksel’in önemini kavrayamamış. Ben Irak’a gittim, diğer ülkelere gittim ama hiçbir zaman iktidar partisini eleştirmedim. “

Yerel seçimlere çok farklı girileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, kadın adaylara daha fazla yer verilebileceğini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 473
Bu Ay : 3017
Toplam : 3017

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom