Milletvekili Öz'den Büyükşehir Açıklaması

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, “Malatya’nın büyükşehir statüsü kazanması merkez ve ilçelerimize yapılacak hizmetlerin daha da artmasını sağlayacak” dedi.

Milletvekili Öz'den Büyükşehir Açıklaması Malatya Siyaset

İstanbul’da Pütürge Bakımlı Köyü Derneği ile Üsküdar Malatyalılar Derneği’ni ziyaret eden milletvekili Öz, Pütürge Bakımlı Köyü Derneğinde başkan Ramazan Kömür’den dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Burada konuşan Öz, sosyal ve kültürel alanda yaşanan hızlı değişime karşı kendi yöremize ait değerleri, örf ve adetlerimizi koruyarak geliştirmede sivil toplum kuruluşlarının önemli bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Sadece Malatya’da yaşayan hemşerilerinin değil, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ve pek çok ilde yaşayan Malatyalıların istek ve taleplerini karşılamak için çalıştığını belirten Malatya milletvekili, yapılan yatırımlar ve siyasi gelişmelerle ilgili bilgiler verdi.

Milletvekili Öz, ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda hiçbir vatandaşımızın dışlanmadığı, fikirlere, inançlara, milli ve manevi değerlerimizle barışık, kültür ve medeniyet mirasımıza yakışır, her alanda öncü ve kalkınmış bir Türkiye için çıkılan yolda çok önemli mesafeler alındığını ifade etti.

Malatya’ya yapılan yatırımlardan da bahseden Milletvekili Öz, “İlimizin büyükşehir statüsü kazanması merkez ve ilçelerimize yapılacak hizmetlerin daha da artmasını sağlayacak” dedi.

Kuru Meyve Tanıtım Grubunun çalışmaları hakkında da bilgi veren Öz, lisanslı depoculukla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. Pütürgeli hemşerilerini ziyaret eden Malatya Milletvekiline Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve başkan yardımcısı Zeynel Yıldırım’da eşlik etti.

TBMM İdare Amiri Öz, Üsküdar Malatyalılar Derneğini de ziyaret ederek başkan Rıfat Çeker'den derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Üsküdar’da gerçekleştirilen Malatyalılar buluşmasında Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Üsküdar belediye başkan aday adayı Hilmi Türkmen’de katıldı.

İstanbul'da Malatyalıların birlik ve beraberliğinden, çalışkanlığından, üretkenliğinden hep gurur duyduğunu ifade eden Malatya Milletvekili Öz, “Yaptığımız işin en iyisini, en hayırlısını yapmaya çalışmalıyız, Malatyalılara da bu yakışır” diye konuştu.

Öz, Meclis çalışmaları ve Malatya’da ki faaliyetleri hakkında da bilgi, hemşerilerini dinledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 515
Bu Ay : 2083
Toplam : 2083

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom