Öğrencilere Hayvan Sevgisi Anlatıldı

Malatya’da eğitim gören öğrencilere hayvan sevgisi anlatıldı.

Öğrencilere Hayvan Sevgisi Anlatıldı Malatya Haber

Malatya Hayvanları Koruma Derneği’nin organizesi ile İbrahim Yücel Okulu Anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerine okul salonunda hayvan sevgisi konulu konferans verildi.

Konferansın açılışında konuşan Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Uğur, “Kış mevsimi nedeniyle özellikle sokak ve kimsesiz hayvanların insanlara ihtiyaçları var. Çünkü, kışın hayatlarını daha çok şartlarda idame ediyorlar” diyerek, öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için okullarda bu tür programlar düzenlediklerini söyledi.
Uzman Veteriner Hekim Ercan Karabulut ise sinevizyon eşliğinde hayvanlarla ilgili bilgi aktardı.

Hayvanların koruyup eziyet edilmemesi gerektiğini söyleyen karabulut, insanların yiyeceklerinin bir bölümünün de et ve süt gibi hayvanlardan sağlandığını hatırlattı. Hayvanların süt, et, tüy, yününden yararlanıldığını söyleyen Karabulut, hayvanları sevmek ve korumak gerektiğini belirtti.

Karabulut, “Hayvanlara şakadan da olsa eziyet etmeyelim. Bakamayacağımızı hayvanları da evlerde barındırmayalım. Çünkü onlara bakamamak da bir eziyettir” diye konuştu.
Hayvanların kış günlerinde daha muhtaç olduklarını dile getiren Uzman Veteriner Hekim Ercan Karabulut, hayvanları sevmeyenin insanları da sevemeyeceğini aktardı.

İbrahim Yücel Okulu Kurucu Müdürü Rıfat Yücel ise okullarda öğrencilere hayvan sevgisi konusunda konferans verilmesinden dolayı Hayvanları Koruma Derneği yetkililerine teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 406
Bu Ay : 4772
Toplam : 4772

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom