Kayısı Ön Plandaydı

Ankara’da düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri’nde kayısının ön plana çıkarılıp, tanıtımının yapıldığı bildirildi.

Kayısı Ön Plandaydı Malatya Kültür-Sanat

Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Malatya Tanıtım Günleri’nde Valilik standının da AKM girişinin hemen yanında ve ziyaretçilerin ilk uğrak yeri olmasından dolayı ziyaretçilere bol bol kayısı ikram edildi.

Valilik standını ziyaret eden ve Çankaya Hürriyet İlkokulunda görev yapan Malatyalı sınıf öğretmeni Hülya Özen’e görev yaptığı okulda öğrencilere dağıtmak üzere iki koli kayısı hediye eden Vali Vasip Şahin, kayısının gelişme çağındaki çocuklara çok faydalı olduğunu, besleyici ve iştah açıcı olduğunu aynı zamanda da bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderdiğini belirterek, öğrencilerine kayısı tattırarak günde en az iki adet kayısı yemeleri önerisinde bulunmasını istedi.

Öğretmen Özen de kayısının okullarda dağıtılan sütler kadar faydalı olduunu belirterek, “Umarım önümüzdeki yıllarda sütlerle birlikte öğrencilerimize kayısıda dağıtırız” dedi.

Okuldaki ana sınıfı ve 1. ve 2. sınıf öğrencilerine kayısıları dağıtan öğretmenleri aracılığı ile öğrenciler Vali Şahin’e ve Malatyalılara teşekkürlerini ilettiler. Kayısı’yı ilk defa tadan öğrencilerden bazıları kayısının tadını çok beğendiklerini, öğretmenlerinden de kayısının çok yararlı bir meyve olduğunu, içerisinde kayısı ve kayısı çekirdeği bulunan çikolatadan ekmeğe, sabundan cilt kremine kadar her türlü malzemenin üretildiğini öğrendiklerini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 571
Bu Ay : 8630
Toplam : 8630

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom