Besiciler İlçe Dışına Alınıyor

Malatya’nın Darende ilçe merkezinde yerleşim alanlarının içinde faaliyet gösteren besi ahırlarının yerleşim alanından uzak bir bölgeye taşınması sağlanacak.

Besiciler İlçe Dışına Alınıyor Malatya İlçe

İlçe merkezinde faaliyet gösteren besiciler için Belediye Meclisi kararıyla Gökyar Mahallesi Hacı Pir ve Mağara Önü mevkiinde, yerleşim yerlerine uzak bir alan belirlendi. İfraz çalışmalarının tamamlandığı 90 dönümlük alanda ortalama 3,5 dönümlük 20 parsel oluşturuldu. Yerleşim yeri içinde faaliyet gösteren besicilerin, düşük bedellerle sahip olacakları bu alana taşınmaları sağlanacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı İsa Özkan, “İlçe merkezinde faaliyet gösteren ve çeşitli olumsuzluklara sebep olan özellikle büyük baş besi yapılan ahırlar mevcut. Bu ahırları yerleşim yerinden uzaklaştırmak ve olumsuzlukları engellemek için Belediye Meclisi kararıyla Gökyar Mahallesi’nde bir alan belirledik. İfraz çalışmalarını yaptığımız alanda ortalama 3,5 dönümlük 20 parsel oluşturduk. Bu parselleri Besicilikle uğraşan esnafımıza düşük bedellerle satarak, ilçe merkezinden ahırların taşınmasını sağlayacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 28
Bugün : 820
Bu Ay : 1555
Toplam : 1555

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom