'Terzinin Türküsü' Sahnelendi

Malatya'da, “Terzinin Türküsü” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

'Terzinin Türküsü' Sahnelendi Malatya Kültür-Sanat

Veysel Diker tarafından yazılıp, yönetilen “Terzinin Türküsü” adlı tiyatro oyunu, Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda Malatyalılarla buluştu.

Bir terzinin zamana uyum sağlayamaması sonucu, ailesi ve kendi içindeki huzursuzlukları anlatan Terzinin Türküsü adlı tiyatro oyunu, Malatyalılardan büyük alkış aldı.

Veysel Diker, Hülya Şen, Arzu Yanardağ ve Ferdi Kurtuldu tarafından sahnelenen oyunda, 8 türkü de canlı olarak seslendirildi.

Oyun sonrası gazetecilere açıklamada bulunan yönetmen ve oyuncu Veysel Diker, “Oyunun dilinin tatlı olduğunu düşünüyorum. Yumuşak geçişleri olduğunu biliyorum. Genel olarak didaktik bir mesajdan çok ruhsal olarak, oyunun ruhunun seyirciye değdiğini düşünüyorum. Naifliğinin, türkülerin, o çatışmadaki huzursuzluğun kaynağının seyircinin ruhuna değdiğini düşünüyorum” dedi.

Diker, “kaset var mı?” sorusuna, “Olacak. Valla şaka değil, albüm çıkıyor. Önümüzdeki ay büyük ihtimalle çıkacak. Ağır talep var” cevabını verdi.

Terzinin Türküsü tiyatro oyununda Terzi Şirin’in baldızını oynayan Arzu Yanardağ, Malatya’da olmaktan büyük keyif aldıklarını ifade ederek, “Büyük keyif aldık. Zaten keyif almazsak, oyunculuk yapma şansımız yok. Keyif aldığımız için buralara kadar geliyoruz. Büyük emek harcıyoruz, çok yoğun prova dönemleri geçiriyoruz. Seyirciyle buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Her oyuna çıkarken çok heyecanlanıyoruz. Çok yüksek enerjiyle doluyoruz. Keyif almadan tabi ki yapılacak bir iş değil. Keyif aldığımız için buradayız” diye konuştu.

Ünlü oyuncu Ferdi Kurtuldu da, oyunla ilgili güzel tepkiler aldıklarını belirterek, “Oyun esnasında, bizi izlemeye gelenlerin tepkileri çok iyiydi. Bizde çok keyif alarak bu oyunu oynuyoruz. Allah nazarlardan korusun, çok iyi anlaşıyoruz ve çok iyi bir enerjimiz var” ifadesini kullandı.

Oyunda yeniyi savunduğunu kaydeden ünlü oyuncu, “Ben oyunda yeni tarafındayım. Aslında insan nerede hissediyorsa, orada olması lazım. kimsenin özgürlüğünü kısıtlamamak lazım. Eski mi iyiydi, yoksa yeni mi? bilmiyorum. “Yeni daha iyi değil” diyoruz ama elimizde son model telefon kullanıyoruz. O zaman ankesörlü telefon kullansaydık” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 1025
Bu Ay : 16073
Toplam : 16073

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom