Çakır ve Tüfenkçi'den Ziyaret

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Akşemsettin İşitme Engelliler Okulu’nu ziyaret etti.

Çakır ve Tüfenkçi'den Ziyaret Malatya Haber

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Akşemsettin İşitme Engelliler Okulu’nu ziyaret yöneticiler, engellilerin sevgi gösterisi ile karşılandı.

Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek, her zaman engellilerin yanında olduklarını, onların sorunlarının çözümünde ortak hareket ettiklerini söyledi.
Malatya Belediyesi’nin sürdürdüğü bütün projelerde ilk olarak engellileri düşündüklerini söyleyen Çakır, “Engellilerimizin sorunlarını kendi sorunlarımızmış gibi görüyoruz.

Bu amaçla gündelik hayatlarını nasıl kolaylaştırabiliriz onun çabası içerisindeyiz. Halkımız da bu konuda bilinçlenmeye başladı. Engellilerimiz için bundan önce yaptıklarımıza değil, bundan sonra yapacaklarımıza bakıyoruz. Onların sorunlarını çözmek bizim temel görevimiz. Sizler de topluma faydalı birer birey olacaksınız. Sizin yetişmenizde emeği geçen bütün öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci ise, Türkiye nüusunun yüzde 12 ‘sinin yani 8 milyona yakın engellinin olduğunu belirterek, engellilerin toplum içinde hak ettikleri yere gelebilmeleri için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.
Her fırsatta engellilerle bir araya geldiklerine vurgu yapan Tüfenkci, “Biz engelli sivil toplum kuruluşlarımız başta olmak üzere her platformda engellilerimizle birlikte oluyoruz. Onların da toplumun birer parçası olduğunu biliyoruz.
Malatya Belediyemiz de Malatya’da fark yarattı. Engellilerin daha çok toplum içine karışması için çalışmalar yaptılar. Yapılan hizmetlerle engellilerimizin hayatını kolaylaştırdılar” şeklinde konuştu.

Akşemseddin İşitme Engelliler Okulu Müdürü Vahap Tokmak da, okulun 65 öğrencisi olduğunu ifade ederek, Akşemsettin İşitme Engelliler Okulu’nun bölge okulu olduğunu, Adıyaman, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi gibi yerlerden gelen öğrencilerin de olduğunu söyledi.

Okulun yatılı olduğunu vurgulayan Müdür Tokmak, “Okulumuz 1978’den beri işitme engelli çocuklarımıza hizmet ediyor. Bizler, engelli öğrencilerimizi topluma kazandırmaya çalışıyoruz. Belediye Başkanımız Ahmet Çakır okulumuz bahçesinin düzenlenmesinde ve yeşillendirmesinde bize destek oldu. Ne zaman okulumuzla ilgili bir talebimiz olsa kapısını bize hep açık tuttu. Huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Akşemsettin İşitme Engelliler Okulu’nun tanıtımıyla ilgili bir sunum yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 439
Bu Ay : 2007
Toplam : 2007

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom