Üniversite Sanayi Buluşma Toplantısı

ilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İnönü Üniversitesi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB’in beraber düzenledikleri ‘Üniversite-Sanayi Buluşması’ etkinliği, 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirildi.

Üniversite Sanayi Buluşma Toplantısı Malatya Haber

Akbulut Tekstil’in konferans salonundaki toplantıya; Vali Yardımcısı Latif Memiş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Çekirdek, KOSGEB Malatya Müdürü Murat Seki, rektör yardımcıları, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, sanayiciler, işadamları, üniversite çalışanları ve İnönü Üniversitesinde öğrenim gören bir grup yabancı uyruklu öğrenci katıldı.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine vurgu yaparak, 2023 hedeflerinin gerçekleşebilmesi için bu işbirliğinin güçlü ve işlevsel bir biçimde mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Rektör Çelik, “Bu işbirliği lafta kalmamalıdır. Bilim insanları ile sanayiciler bir araya gelmeli ve beraber çalışmalıdır” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Çekirdek de yaptığı konuşmada, bu buluşmanın önemine vurgu yaparak, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Daha sonra sunumlara geçildi. İlk sunum Doç. Dr. Bünyamin Akdemir’e aitti. Akdemir, sunumunda, İnönü Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ni tanıtarak, bu merkezin işlevi ve çalışma alanı hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Bülent Alıcı ise Malatya Teknokent’i tanıtan bir sunum yaptı. Prof. Dr. Alıcı, Teknokent’in bugünkü durumu hakkında bilgi verdikten sonra, Teknokent olarak sanayinin gelişmesine nasıl bir katkıda bulunacaklarını anlattı. Bakanlık görevlisi tarafından sunulması planlanan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destekleri başlığı, söz konusu yetkilinin yoğun programı nedeniyle toplantıya katılamaması nedeniyle anlatılamadı. Bunun yerine Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Vekili Abdullah Duran, Malatya TSO bünyesinde Buluşalım Ofisi’ni tanıttı. Son olarak KOSGEB Malatya Müdürü Murat Seki, KOSGEB Destekleri hakkında bir sunum yaptı.

Soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi. Toplantının kapanışında, bu toplantıların bundan sonra da devam ettirileceği ve ortak çalışmaların başlatılacağı ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 148
Bu Ay : 771
Toplam : 771

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom