BAL Ligi

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 3. Grup takımlarından 44 Malatyaspor’un Teknik Sorumlusu Mahmut Evren, takımda herkesin büyük özveri gösterdiğini ifade ederek, el ele verip şampiyon olmak istediklerini söyledi.

BAL Ligi Malatya Spor

Evren, sezon başında kulübün koyduğu şampiyonluk hedefine ulaşmak için yoğun tempoda çalıştıklarını kaydederek, “Bu konuyla ilgili uzun çaplı bir görüşme yapmadık. Kulübün hedefi şampiyonluk. Ama bu şampiyonluğa ulaşmak için çalışmamız lazım, Bu doğrultuda devam etmemiz lazım, Bunun için elimizden geleni yapmamız lazım. Belli plan ve programlarımız var. Her konu da yönetimle konuşup değerlendiriyoruz. Hedefe varmak için yönetim ve sporcu beraber El ele verip, şampiyon olmamız lazım” dedi.
Futbolcularına büyük bir güven duyduğunu ifade eden Evren, şunları söyledi:

“Ben takımda bulunan her futbolcuma sonuna kadar güveniyorum. Zaten güvenmediğim yerde hiçbir zaman olmadım. Ben onların neler yapabileceğini çok iyi biliyorum. Neticede birçoğuyla beraber çalışmıştım. Eğer futbolcu arkadaşlarıma güvenmeseydim buraya gelmezdim. Yeterli mi diye soruyorsunuz. Bazı eksikliklerimiz elbette var. Bunları da gidermeye çalışıyoruz. Futbolcu arkadaşlarımızla birlikte elimizden geleni değil, fazlasını yaparak başarıyı yakalayacağız.”

Evren, grupta güçlü ve şampiyonluk hedefi olan birden fazla takımın bulunduğunu belirterek, “Şimdi geçen sene il dışında olduğum için takımları bilmiyordum. Tabi hocaları tanıyoruz. Geçen sene güçlü takımlardan üç tane vardı. Bu sene bana göre üç dört tane takım içinde yarışın geçeceğini tahmin ediyorum. Tabi daha izlemediğimiz rakiplerimiz var. Bilgilerimiz var ama canlı izlemek ayrı, bilgi edinmek ayrı. Çünkü insanı yanıltabilir. Bu doğrultuda biz ne yapıyoruz? Tabi ki şunu söyleyeyim, dört takım için de geçeceğini tahmin ediyorum. Bunların içinde iki tane Malatya takımı var. Malatya İl Özel İderespor takımının da iyi olduğunu tahmin ediyorum. Onlar da bir şanssızlık yaşıyorlar belki. Bize göre rakiplerimizin ne yaptığı bence önemli değil, bizim ne yaptığımız önemli. İyi takım illa ki vardır. Sezona başlarken herkes şampiyonluk hedefi koyarak başlar. Ama belli bir süreç geçtikten sonra herkes kendi yerini bilir. Ona göre hareket etmeye başlar” diye konuştu.

Evren, takımda iyi bir ortam olduğunu ve bu iyi ortamın kendilerini şampiyonluğa ulaştıracağını söyledi.
Haftalar ilerledikçe takımın daha iyi mücadele ettiğine dikkat çeken Evren, “Kamp döneminde takımın başına gelseydim belki daha iyi olabilirdi. Aslında doğrusunu söylemek gerekirse oynadığımız resmi maçlarda takımı tanımaya başladım. Burada eksiklerimizi görmeye çalıştık. Çünkü bir tane hazırlık maçı yapma şansımız oldu. Bu süreci Allah’ın da yardımıyla en iyi şekilde değerlendirip yolumuza devam ettik. Bu aşamada takıma birlik ve beraberlik aşısını uyguladık, Aile ortamı oluşturduk. İnşallah yaptıklarımız ve yapacaklarımız bizi başarıya götürecektir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 732
Bu Ay : 6816
Toplam : 6816

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom