Atalay'dan Tanıtım Günlerine Ziyaret

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ankara’da düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri’ni ziyaret etti.

Atalay'dan Tanıtım Günlerine Ziyaret Malatya Haber

Vali Vasip Şahin ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın eşlik ettiği Atalay, Atatürk Kütür Merkezi’ndeki Malatya Tanıtım Günleri’nde açılan stantları tek tek gezdi.

Malatya Valiliği standında kendisine kayısı hediye edilen Atalay, Malatya’nın daima farkını ortaya koyduğunu belirtti. Atalay, “İllerimiz burada tanıtımlarını yapıyorlar. Bütün tarihi birikimlerini ve ürünlerini tanıtıyorlar. Biz de teşvik ediyoruz.

İlk tanıtımlarına Başbakanlık Tanıtım Fonu’ndan destek veriyoruz. Malatya tanıtacak çok şeyi olan bir ilimiz. Geçen senelerde de burada gördük. Hem tarihi hem kültürü ve hem de ürünleri olarak burada Malatya’nın tanıtımı yapılıyor. Hatta biraz da fazla olarak kayısının kremini bile yapmışlar. Biraz da fazla oluyorlar. Onu da söyleyeyim. Ama güzel. Bu tanıtım bir hareketlilik getiriyor. Güzel bir hareketlilik doğrusu. Biz de Malatya Günü'nü kaçırmak istemedik, eşimle birlikte geldim” dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın eşi Prof. Dr. Yıldız Atalay ise, “Malatya güzel bir şehir. İnönü’yü ve Turgut Özal’ı çıkartan bir şehir. Kıskanılacak, hepimizin sevdiği illerimizden bir tanesi” diye konuştu.
Atalay, bir süre Arguvan ezgilerini de dinledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 262
Bu Ay : 780
Toplam : 780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom