İl Genel Meclis Üyeliği İçin 636 Başvuru

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, belediye meclis üyeliği için toplam 636 başvuru yapıldığını söyledi.

İl Genel Meclis Üyeliği İçin 636 Başvuru Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Başkanı Tüfenkçi, “AK Parti olarak iktidarda 11 yılı geride bırakmış 12’inci yılından gün aldığımız bir dönemdeyiz. İnşallah bundan sonra da bugün iktidara gelmiş gibi büyük bir heyecan, şevk ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Tüfenkçi, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“AK Parti Malatya İl Teşkilatı olarak 30 Mart 2014 mahalli seçimleri için merkezde ve ilçelerimizde gerekli tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Özellikle sandıkta görev yapacak olan arkadaşlarımızı büyük bir titizlikle oluşturmuş bulunuyoruz.

Aday adayı başvuru sürecinde 10’u Büyükşehir’e olmak üzere toplamda 136 aday adayı partimize başvuruda bulunmuştu. 1 Aralık’ta sona eren Belediye Meclis Üyeliğin de ise Battalgazi İlçemize 191, Yeşilyurt İlçemize ise 190 kişi başvuruda bulunmuştur. Toplamda ise tüm ilçelerimizden 636 kişi Belediye Meclis Üyeliği için partimize başvuruda bulunmuştur. Ben bir kez daha şahsım ve teşkilatım adına Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği için başvuruda bulunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz üzere 29 Kasım’da yapılan İl Başkanları Toplantısında Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın Ahmet Çakır olduğu kamuoyuna açıklanmıştır. İnşallah yakın zamanda İlçe Belediye Başkan Adaylarımızın da açıklanması ile çok daha kapsamlı bir çalışma içerisinde olacağız. Hedefimiz başta Büyükşehir olmak üzere Malatya’mızın tüm ilçelerinde AK Parti’yi birinci parti yapmaktır.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başvuruda bulunan 10 kişinin hepsi birbirinden değerli arkadaşlarımızdır. Ancak bu süreç neticesinde bir arkadaşımız ile hizmete devam etme kararı çıkacaktı. Genel Merkezimiz ve Başbakanımızın takdirleri ile mevcut Belediye Başkanımız ile devam etme kararı alındı. Muhalefet sanal korkular oluşturarak, yalanı, iftirayı, hakareti bir siyaset yöntemi olarak benimserken, AK Parti ülkemizin dört bir yanında yaptığı yatırımlar ile somut eserler koyuyor.

İnşallah 31 Mart 2014 sabahı tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’mızda da seçim sonuçlarını bir bayram havasında karşılamış olacağız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 837
Bu Ay : 3381
Toplam : 3381

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom