MAFSAD, Gündüzbey'e Gezi Düzenledi

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) Gündüzbey’e teknik gezi düzenledi.

MAFSAD, Gündüzbey'e Gezi Düzenledi Malatya Kültür-Sanat

9. temel fotoğraf eğitimi kapsamında Malatya’nın Yeşilyurt İlçesine bağlı Gündüzbey kasabasına düzenlenen geziye yaklaşık 25 kişi katıldı.

MAFSAD Başkanı İnan Orhan, yapılan her eğitimin sonunda kursiyerlerle bir teknik gezi yaptıklarını, teknik gezide çekilen fotoğrafların ‘fotoğraf okuma’ tekniği ile değerlendirildiği, fotoğrafı çeken kişilerin kendi çekim hatalarını, doğrularını, olması gerekenleri gözler önüne serdiklerini söyledi.

Orhan, Gündüzbey gezisinin de 9. temel fotoğraf eğitimi kursu kapsamında gerçekleştirildiğini, kursta öğrenilen bilgilerin bir anlamda pratiğe dökülmesi için güzel bir ortam olduğunu belirtti.

Temel amacın kursiyerlerin, kurs boyunca öğrendiklerini bir nebze de olsa pratiğe dökmelerini sağlayarak daha kalıcı öğrenme sağlamak olduğunu belirten Dernek Başkanı Orhan, “Teknik geziler sayesinde ayrıca gezi yapılan yerleşim yeri, o yörenin insanı, yöreye özgü değerler fotoğraflanarak, tanıtıma katkı sağlanmaktadır. Bu gezide bizi yalnız bırakmayan kursiyerlere ve kurs dışından katılan fotoğraf dostlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Gittikleri her sokakta halkın sıcak ilgisiyle karşılaşan MAFSAD üyeleri ve gezi katılımcıları kasabanın bol bol fotoğrafını çekti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom