Kedi Arabanızda Misafiriniz Olabilir

“Malatya Hayvanları Koruma Derneği olarak geçtiğimiz yıl kış aylarında araçların motorlarına sıkışan birçok kediye yardımda bulunduk. Bu noktada kış aylarına girdiğimiz şu günlerde otomobil sürücülerimizi duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadesini kullandı.

Kedi Arabanızda Misafiriniz Olabilir Malatya Yaşam-Sağlık

 Malatya Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Uğur, kedilerin soğuktan korunmak için araçların motor ve tekerleklerine sığındıklarını kaydederek, sürücülere araçlarını hareket ettirmeden önce motor ve tekerlekleri kontrol etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. 

Kış aylarının gelmesiyle birlikte soğuğa dayanıksız olan kedilerin, soğuktan korunmak amacıyla daha çok araçların motor ve tekerleklerini kullandıklarını ifade eden Uğur, “Soğuk havalarda sokakta yaşayan dostlarımız barınabilecek yer bulmakta bir hayli sıkıntı yaşıyor. Özellikle soğuğa karşı dayanıksız olan kediler, soğuktan korunmak için daha çok arabaları tercih ediyorlar. Araç sürücülerimiz her an otomobillerinin motor ya da tekerlek kısmında davetsiz bir misafirle karşılaşabilirler. Bu nedenle sürücülerimizden araçlarını hareket ettirmeden önce araçlarının motor ve tekerlek kısmını kontrol etmelerini istiyoruz” dedi.

Kış aylarında birçok kedinin, otomobillerin motor ya da tekerlek kısmında öldüğünü kaydeden Uğur, “Araç sürücülerimiz, arabalarını çalıştırmadan önce ilk iş olarak kaput ve tekerlekleri kontrol etsinler. Bu işlem sadece bir dakikalarını alacaktır. İşte bu bir dakika, sokakta yaşayan kedi dostlarımızın sakat kalmasını ya da yaşamdan kopmalarını engelleyecektir” diye konuştu.

Geçen yıl birçok kedinin dikkatsizlik sonucu araç motorlarından ölü ya da yaralı olarak çıkarıldığına dikkat çeken Uğur, “Malatya Hayvanları Koruma Derneği olarak geçtiğimiz yıl kış aylarında araçların motorlarına sıkışan birçok kediye yardımda bulunduk. Bu noktada kış aylarına girdiğimiz şu günlerde otomobil sürücülerimizi duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 932
Bu Ay : 2500
Toplam : 2500

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom