'Bu Ses Malatya'nın'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, mevcut belediye başkanı Ahmet Çakır’ı açıkladı.

'Bu Ses Malatya'nın' Malatya Siyaset

AK Parti Genel Merkezi tarafın düzenlenen Kasım Ayı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında 6 büyükşehir ve 15’de il belediye başkan adayları açıklanarak tanıtımları yapıldı. ATO Kongre Merkezi’ndeki toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çok sayıda bakan katıldı. Toplantıda yeniden aday olarak gösterilen Ahmet Çakır’a AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ile birlikte AK Parti Malatya milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Cemal Akın ve Ömer Faruk Öz eşlik ettiler.

Toplantıya çok sayıda Malatya’dan da partili katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması esnasında Malatya grubu “Allah’ına gurban, Tayyip Erdoğan” şeklinde slogan atarken, Erdoğan devreye girerek, “Bu sesi tanıyorum, bu ses Malatya’nın” dedi.

Malatya’yı sondan üçüncü olarak açıklayan Başbakan Erdoğan, “Kayısılar nerede” şeklinde espri yaparak, Ahmet Çakır’ın yeniden aday olduğunu açıklayarak sahneye davet etti. Malatya’da yapılan yatırımları kapsayan 3 dakikalık video görüntüsü gösterildi. Daha sonra AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi ve milletvekilleri Fındıklı, Şahin, Çalık, Akın ve Öz sahneye davet edilerek toplu halde Çakır ve başbakan ile birlikte el kaldırdılar.

 

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN 29 11 2013 TE AÇIKLADIĞI  İLLER


Artvin: Mehmet Kocatepe

1 Ocak 1966 yılında Artvin Yusufeli, Altıparmak (Barhal) köyünde doğdu. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladıktan sonra, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Eğitimi üzerine mastır yaparak "Bilim Uzmanı" unvanını aldı.Esnaf bir ailenin çocuğu olarak, gıda ve tekstil üzerine on yıl ticaretle uğraştı. 1992'de öğretmenliğe başladı. 1996-2003 yılları arasında TBMM'de çalıştı. 2003-2009 yılları arasında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak görev yaptı. Kocatepe, 25 Nisan 2009 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Çankarı: İrfan Dinç, mevcut başkan.


1964 yılında Çankırı´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çankırı´da, yükseköğrenimini ise 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde tamamladı.

Üniversite eğitiminin ardından siyasi hayata atılan Dinç, Çankırı´da ticari faaliyetlerde bulundu. 1989-1990 yılları arasında bir siyasi partide İl Müfettişliği, 1990-1996 yılları arasında İl Başkanlığı yaptı. 1996 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek´in danışmanı olarak göreve başlayan İrfan Dinç, ardından Büyükşehir Belediyesi Metropol A.Ş.´de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı 3 yıl içerisinde Ankara´da birçok rekreasyon alanı, köprülü kavşak çalışmalarının altına imzasını attı.

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti´den Belediye Başkanı seçildi.
5 senelik belediye başkanlığı sürecinde aktif performans sergileyerek Çankırı´da belediyecilik anlayışını değiştiren Dinç, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti´den yeniden aday gösterilerek ikinci kez Belediye Başkanlığına seçildi.
Dinç evli ve üç çocuk babasıdır.

Bilecik: Selim Yağcı , Mevcut başkan

2004 Yerel Seçimlerinde Bilecik Belediye başkanı seçilmişti. 1966 yılında Bilecik ili Cumalı Köyü'nde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Bilecik ile Çanakkale'de gerçekleştirdi. 1984 - 1988 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 2009 Yerel Seçimlerde oyların %38′ini alarak AK Parti'den belediye başkanı olmuştu.

Karabük: Mehmet Ceylan

1958 yılında Safranbolu'da doğan Ceylan, ilk, orta ve lise öğrenimini Safranbolu ve Karabük'te tamamladı.
Konya D.M.M. Akademisinden (Selçuk Üniversitesi) bölüm birincisi olarak mezun olduğu Makine Mühendisliği eğitimini müteakiben, aynı daldaki yüksek lisans derecesini ise İstanbul D.M.M. Akademisinde (Yıldız Teknik Üniversitesi) tamamladı.

Ceylan, 18 Nisan 1999 yerel seçimleriyle siyaset hayatına atılırken, bir dönem Safranbolu Belediye Başkanı olarak da hizmet verdi. 3 Kasım 2002 ve 22 Temmuz 2007 tarihli genel seçimlerde, iki kez Karabük Milletvekili seçilerek TBMM'de görev yapan Ceylan, 22. Dönem Milletvekilliği süresinde sırasıyla; Plan ve Bütçe Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyelikleri ile Türkiye - AB Karma Parlamento Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

23. Dönem Milletvekilliği süresinde ise Dışişleri Komisyonu Başkan Vekilliği ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliği görevlerini yürüten Ceylan, TBMM'deki temsil sürecinde kuruluşunu gerçekleştirdiği, Türkiye-Suudi Arabistan Dostluk Grubunun da 8 yıl süreyle başkanlığını üstlendi. Kalkınma Bakanlığı Yardımcısı görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Ceylan, iyi derecede İngilizce biliyor. 


Bolu: Alaaddin Yılmaz,mevcut başkan

1952 yılında Bolu’nun Seben ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Seben İlkokulunda, orta öğrenimini Bolu Öğretmen Okulunda tamamladı. Çalışma hayatına 1970 yılında , mezun olduğu Seben İlköğretim Okulunda öğretmenlik yaparak başladı.

1972 yılında tekrar eğitim diyerek, Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisine başladı. 1976 yılında akademiden birincilikle mezun oldu.

1976-1977 yıllarında Zirai Donatım Kurumu Adapazarı Müessese Müdürlüğü, 1978 yılında Sakarya D.M.M Akademisi uzman mühendislik kadrosunda araştırma görevlisi olarak görev yaptı.

1980 yılında askerlik görevini tamamlayan YILMAZ, 1983 yılına kadar serbest mühendislik ve taahhüt işleri ile meşgul oldu.

1983-1986 yılları arasında Suudi Arabistan’da İnşaat Mühendisi olarak çalıştı.

Suudi Arabistan, Mısır, İspanya, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika ve Brezilya gibi birçok ülkenin birçok kentinde şehircilik ile ilgili pek çok gözlem ve inceleme yaparak gördüğü pek çok yeniliği ve teknolojiyi Bolu’da uygulamaya geçirdi.

On yıl Bolu Belediyesinde meclis üyeliği yapan YILMAZ, 28 mart 2004 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı Makamına seçildi.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ikinci dönem Belediye Başkanlığı Makamını kazanan Alaaddin YILMAZ evli ve iki çocuk babasıdır.

Düzce: Mehmet Keleş 

1963 yılında Düzce de doğdu. İlk, orta ve liseyi Düzce de okudu.1988 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu.Memuriyete İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğünde başladı. Cumayeri ve Uzunköprü Sivil Savunma Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne naklen tayin oldu. Personel Müdürlüğü, İstanbul İtfaiye Müdürlüğü, Bilgi Kaynakları Müdürlüğü ve İDO, Halk Ekmek, BELBİM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu.

2004 yılı Mahalli seçimlerinde Düzce Belediye Başkanı seçildi.5 yıl bu görevi yürüttü.2009 yılında İBB İETT Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığına atandı. Halen Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı ve UGETAM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.Evli üç çocuk babası.2004'te AK Parti'den belediye başkanı seçilen Keleş bir dönem sonra tekrar aday gösterildi.

Kastamonu: Tahsin Babaş

1967'de Kastamonu'da doğdu. Evli ve 1 çocuk babası.Kastamonu Belediyesi Fen İşleri ve KASKİ Müdürü 

Aksaray: Haluk Şahin Yazgı

1976'ta Ankara'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi'ni bitirdi. Evli ve bir çocuk babası.

Giresun: Prof. Dr. Yılmaz Can

1962'de Giresun'da doğdu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Evli ve 3 çocuk babası.

Şırnak: Ahmet Hamdi Yıldırım

Şırnak'ın ilk belediye başkanı.


Kütahya: Kamil Saraçoğlu 

1959 Kütahya doğumludur. İlk,orta ve lise tahsilini (ihl) Kütahya'da tamamlayıp, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. 1986'da ticari hayatına başlayıp, 1991 yılında 2 ortaklı bir şirket (oto cemre otomotiv ltd.şti.)kurarak halen ticari hayatına devam etmektedir. 1990 yılından itibaren aktif siyasetin içinde bulunmuştur.2001 de kurulan AK Parti il yönetim kurulunda kurucu üye olarak görev almış, 1. kongreden sonra il başkan yardımcılığı görevin de bulundu.2009'da il kongresinde il başkanlığına seçildi. 2011 genel seçimleri için görevinden istifa etti ve 2012 yılında tekrar il başkanlığına seçildi. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Adıyaman: Fehmi Hüsrev Kutlu

Fehmi Hüsrev Kutlu, 25 Şubat 1961, Adıyaman'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Adıyaman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Adıyamanspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Adıyaman Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, 22.ve 23. Dönem Adıyaman Milletvekilliği ile 23. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı İdare Amirliği yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Zonguldak: Ali Bektaş

1961'de Zonguldak'ta doğdu. Kozlu Belediye Başkanı olan Bektaş evli ve 2 çocuk babası.

Tokat: Eyüp Eroğlu

Marmara Üniversitesi'nden mezun. AK Parti İl Başkanı. Evli ve 2 çocuk babası.

Sivas: Sami Aydın

1965 Sivas doğumlu. İlk ve Orta öğrenimimi Sivas'ta tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinden mimar olarak mezun oldu.

1990 yılında iş hayatına atıldı. Serbest mimar olarak çalıştı. 1999 yılında İl genel meclisi üyesi seçildi ve 2001 yılında Ak Parti'nin kurulmasıyla Sivas'ta Ak Parti İl başkanlığı görevini üstlendi. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görevleri oldu ve en son yerel seçimlerde Sivas Belediye Başkanı adayı oldu. 29 Mart yerel seçimlerinde Sivas Belediye Başkanı oldu. Evli ve 3 çocuk babası.

Adana Büyükşehir Belediyesi:Abdullah Torun

1968 yılında dünyaya gelen Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun Diyarbakır’ın Çermik nüfusuna kayıtlı. ünüversiteyi Ankara’da okuyan Torun Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi İngilizce bilen Torun orta düzeyde Almanca biliyor. Serbest Avukat, Özel Şirket İşletmecisi ve Ortağı – 22 nci Dönem Adana Milletvekili – Evli, 3 Çocuk babası


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi: Fatma Şahin

Fatma Şahin, (d. 20 Haziran 1966, Gaziantep, Türkiye), Türk siyasetçi, milletvekili, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilk kadın bakanıdır.

Evli ve 2 çocuk annesidir. Gaziantep'in ilk kadın milletvekilidir. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Özel sektörde İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak çalıştı. XXII., XXIII.ve XXIV. Dönem Gaziantep Milletvekilidir. Ayrıca Gaziantep ve bölgenin üst üste 2 dönem Milletvekilliği yapan ilk kadın Milletvekilidir. XXII. Dönem'de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevinde bulundu. TBMM Töre ve Namus Cinayetleri ile Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti Kadın Kollarında bir dönem teşkilattan ve bir dönem de siyasi işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanlarından Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan'la ilgili oluşturulan Meclis Soruşturma Komisyonunda ve Tuz Gölü Araştırma Komisyonunda çalıştı. Ak Parti 2. Olağan Kongresinde Merkez Karar Yürütme Kuruluna seçildi.

Fatma Şahin, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak teşkilatta görev yapan 3000 kadını 2 ayda Ankara'ya Genel Merkeze getirmiş ve çeşitli konularda eğitim almalarını sağlamıştır. Eğitim verenler, ağırlıklı olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ve Bakanlardan oluşmuştur.

AK Parti'de kadın başlıklı ilk uluslararası toplantıları Fatma Şahin Başkanlığındaki Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı gerçekleştirmiştir. Her yıl olmak üzere toplam 3 uluslararası toplantı gerçekleştirilmiştir

Mersin Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Sever

1968, Zeytinçukuru Köyü, Mut/MERSİN doğumlu. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı, İthalat Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu..Evli ve bir çocuk babası.

Malatya Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Çakır

1964 yılında Malatya İli Darende İlçesi’nde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Darende’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Gıda, inşaat ve eğitim sektörlerindeki ticari faaliyetlerinin yanısıra, iki yıl Malatya MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ve daha sonra üç yıl MÜSİAD Malatya Şube Başkanlığı görevini yürüttü. 2001 yılında AK Parti’nin kuruluşunda Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Malatya İl Teşkilatı'nda üç yıl Başkan Yardımcılığı yaptı, 2007 yılı Nisan ayında da Sayın Başbakanımız tarafından İl Başkanı olarak görevlendirildi.

29 Mart 2009 yerel seçimleri için bu görevinden istifa ederek Malatya Belediye Başkan Adayı oldu ve Malatya halkının büyük teveccühü ile Malatya Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve iki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.


Trabzon Büyükşehir Belediyesi :Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu

Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 1952 yılında Akçaabat'ta doğdu. İlköğrenimine Trabzon Cudibey İlkokulunda başlayıp, Cumhuriyet İlkokulunda tamamladı. Lise öğrenimine ise Trabzon Lisesinde devam ederek Fen kolundan mezun oldu.
Yüksek öğrenimine başladığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Yer Bilimleri Fakültesi'ni 1975 yılında, Jeoloji Mühendisi olarak tamamladı. 1975-77 yılları arasında, İller Bankasında İçme suyu sondaj şantiye şefi olarak çalıştı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 1985-1991 arasında Trabzon Hükümet Tabipliği ve Sağlık Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu. Daha sonra, Sağlık Bakanlığı, İstanbul Haseki Eğitim Araştırma Hastanesinde İç Hastalıkları ihtisasını yaptı.

3 Kasım 2002 seçimleri sonrası sırasıyla, Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü, İlaç ve Eczacılık Genel Müdürü, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşarı olarak Sağlık Bakanlığı üst yönetiminde yer aldı.
Gümrükçüoğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 6 çocuk babasıdır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi: Enver Yılmaz, AK Parti İstanbul milletvekili

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz, 20 Mart 1970′te Ordu Ulubey'de doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Hamide'dir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Hâkim olarak görev yaptı. Serbest avukat olarak çalıştı.


Bazı illerin belediye başkan adayları kesinleşti. Adaylığı kesinleşen isimler, dün akşam Ankara'ya çağrıldı.

Gün boyu AK Parti binası önünde ve kulislerde aday adayları adaylıklarının teyiti için yoğun görüşme trafiği yaptı.

İşte Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları:

Toplantımızın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Salı günü grup toplantımızda 10 şehrimizdeki belediye başkan adaylarımızın ismini açıklamıştık. Bugün de konuşmamızın sonunda 21 şehrimizin adaylarını duyurmuş olacağız. 

Aday tanıtımlarına geçmeden önce burada bazı önemli değerlendirmelerimi paylaşmak arzusundayım. 30 Mart mahalli seçimleri için artık son dönemece girmiş bulunuyoruz. Önümüzde sadece 4 ay var. Önümüzdeki bu seçimin son derece önemli olduğunu, seçim sürecinin de meşakkatli olacağını ifade ettim. Zira karşımızda hiçbir şey üretmeyen, çabası enerjisi olmayan bir muhalefet var. aramızdaki fark bizim iktidar onların muhalefet de olması değil. bizim projelerimiz var, vizyonumuz var, hayallerimiz var.

ONLAR KÜÇÜK OLSUN BİZİM OLSUN DİYOR

Onlar ise var olanla yetiniyor. Küçük olsun bizim olsun diyor. Proje vizyon siyasetinin karşısına istismar siyasetiyle çıkıyorlar. Ak Parti bunu bir avantaj olarak görmesin. Ama fitne üretmek, nifak üretmek, kışkırtmak için bunların hiçbirine ihtiyaç yok. Bugüne kadar her seçimde hiçbir gayret göstermeden, hiçbir porje sunmadan, ortaya tek bir eser koymadan bu oyları aldılar. Onlar rahat. Daha fazla oy almak gibi bir hedefleri yok. Ama biz böyle bir rehavetin içinde asla olamayız. Var olanla yetinemeyiz. Nifaka kışkırtmalara karşı son derece dikkatli olmalıyız. Çünkü biz efendi olmak için değil hizmetkar olmak için yola çıktık.

CHP'LİNİN GÖSTERDİĞİ NÜFUS CÜZDANI 18 YILDIR TÜRKİYE'DE YAŞAYAN BİRİNE AİT

İşte bakın şimdiden başladılar. CHP’de bir Genel Başkan Yardımcısı çıkıyor. Güya elinde bir belge. “Suriyeli sığınmacılar seçmen yapıldı” diye ortaya bir iddia atıyor. Gösterdiği nüfus cüzdanı 18 yıldır Türkiye’de yaşayan, 2008 yılında vatandaşlığına geçen Suriye kökenli bir vatandaşımıza ait. Bunların tarzı işte budur. Birileri bunların eline bir iki kağıt parçası veriyor, rezil oluyorlar. Ama utanmadan sıkılmadan yüzleri hiç kızarmadan yollarına devam ediyorlar. Genel müdürleri neyse, genel müdür yardımcıları da o, milletvekilleri de o.

O KADAR HAYASIZLAR Kİ ELEŞTİRDİĞİNİZDE MUTLU OLUYORLAR

Hayal perdesi bir kez yırtılırsa, ar damarı bir kez çatlarsa o insan artık arsızlığı hayasızlığı kendisi için bir gıda olarak görmeye başlar. Şimdi bakıyorsunuz bir takım terbiyesizlikler yapıyorlar. Polislere kadınlara milletvekillerine bakanlara karşı ağza alınmayacak ifadeler kullanıyorlar. Aile mahremiyeti, kişi mahremiyeti, özel hayat, edep haya tanımadan saldırıyorlar. Tepki gösterdiğinizde eleştirdiğinizde o kadar hayasızlar ki bundan memnun oluyorlar. Onlar size hakaret ettiğinizde siz incinirsiniz, ama siz yaparsanız onları büyütürsünüz. Onlar küfretse siz rahatsız olursunuz, ama onlara küfredildiğinde bunu iltifat kabul ederler. 

EDEBİMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Enerjimizi bunlarla harcamayacağız. Hiçbir iddialarını karşılıksız bırakmayacak, ancak üslubumuzdan edebimizden de asla taviz vermeyeceğiz. Onlara ihtiyaçları olan gıdayı, çamuru sunmayacağız. Çok güzel bir söz var. “Cahille sohbet etme, dışarıdan bakanlar aranızdaki farkı anlamayabilir. Cahil ile sohbet zordur bilene. Çünkü nadan ne gelirse söyler diline.” Tekrar ediyorum . hiçbir iddia ve ithamlarını cevapsız bırakmayacağız. Ama onlara oksijen vermeyeceğiz. Düştükleri çamurda çukurda onları öyle bırakacağız. Onlar bizi paçamızdan tutup kendi seviyelerine çıkmaya çalışacaklar.

RABİA İŞARETİ BİRİLERİNİ RAHATSIZ EDİYOR

Tuzaklar kuracaklar kuruyorlar. Bu işaret birilerini rahatsız ediyor. Ama ben rahatsız değilim. Bundan dolayı da gururluyum. Hep mazlumların yanında oldum, buna da devam edeceğim. Bu işareti yapan Mısır’da 20 kadar genç kızımızı içeri atan darbeci yönetimin karşısındayım. Karşısında olmaya da devam edeceğim.

ELLERİNE NE GEÇERSE KULLANACAKLAR

Önümüzdeki 4 ay boyunca, plan proje vizyon değil sadece fitne üretecekler. Ellerine ne geçerse kullanacaklar. Her çirkinliği değerlendirmenin gayreti içinde olacaklar. İçerden yada dışardan ellerine ne geçerse fırlatacak, Türkiye düşmanlarıyla bile işbirliği yapıp üzerimize saldıracaklar. 

ONLAR HER YOLU MEŞRU GÖRECEKLER, BİZ EDEP DAİRESİNDEN ÇIKAMAYIZ

Gençler unutmayın, meyve veren ağaç taşlanır. Gençler şunu da unutmayın. Onların tuzağı varsa, Allah’ın da bir hesabı var, milletin de bir hesabı var. Onlar her yolu ama her yolu meşru görecekler. Kaybedeceğimizi de bilsek biz meşruiyet dairesinden, edep dairesinden çıkamayız. Eğer edep perdesi yırtılmışsa oradan bir kazanç çıksa da o kayıptır. İşte dört ay boyunca böyle bir şuurla hareket edeceğiz. Biz işimize bakacağız, proje üretecek, milletimize misyon ve hedef göstereceğiz. Onların seviyesini üslubunu, milletimizin takdirine bırakacağız.

İMKANIM OLSA HER BİR HANENİN KAPISINI ÇALMAK İÇİN KOŞARIM

Biz muhalefet gibi olamayız. Biz var olanla yetinemeyiz. Hem onu muhafaza etmek hem de daha ileri gitmek için bir an bile duraksamadan çalışmak zorundayız. Eğer “millet nasıl olsa bize oy verecek, nasıl olsa oylarımızı bu seviyede tutacağız” derseniz işte muhalefetin durumuna düşersiniz. Bu partinin genel başkanı olarak, emin olun fırsatım imkanım olsa, her bir hanenin kapısını çalmak için onlara misafir olmak için koşarım.

DAVA TAŞINI GEDİĞİNE KOYMANIN PEŞİNDE OLACAĞIZ

Eğer ben bunu arzuluyorsam, kadın kollarımızdan gençlik kollarımıza, milletvekillerimizden belediye başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize belediye meclis üyelerimize kadar her bir arkadaşım da bunu arzulamalı ve yapmalıdır. Bizim işimiz ganimet toplamak değil, ganimet için göndermedi. Bırakın fani olanın peşinde başkaları koşsun. Biz dava taşını gediğine koymanın peşinde olacağız. Biz Ulubatlı hasanlar olacağız. Bırakın ganimeti. Ok, mızrak, gülle hepsini göğüsleyecek ama milletin sancağını en yüksek burca dikmenin mücadelesi içinde olacağız.

MESELESİ MAKAM OLAN KAYBETMİŞTİR

Meselesi makam olan daha şimdiden kaybetmiştir. Nasıl olsa kazanacağız diyerek oturduğu yerden kalkmayan, kazansa bile kaybetmiştir.

“İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal.
Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal,
Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan;
Ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan.”

KOVSUNLAR SEN HELE BİR GİT

Şubat’ı Mart’ı beklemeyeceğiz. Hemen şu andan itibaren her bir kardeşimin sokaklara caddelere mahallelere dağılmasını istiyorum. “Efendim bu kapıdan kovacaklar” kovsunlar, sen hele bir git. “Efendim bu mahalleye giremiyoruz” istersen girersin. “Tehdit ediyorlar, saldırıyorlar, taşlıyorlar” Sinme, korkma. Asla geri adım atma. Zafer mücadele ister, yürek ister, cesaret ister.

ZAMAN MÜNAKAŞA ZAMANI DEĞİL

Geri dönen, korkan, sinen, sadece davayı kaybetmekle kalmaz, milletin emanetine yol arkadaşına omuzlarındaki mirasına da haksızlık eder. Bu hassas süreçte teşkilatlarımızın kademeleri arasında hiçbir münakaşayı hoş görmeyiz. Zaman münakaşa zamanı değil. Eğer meselesi olan varsa rica ediyorum, meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin. Biz her bir adayımızı bir kuyumcu inceliğiyle belirledik. Bir kişinin birkaç kişinin hatta bütün bir teşkilatın değil şehrin hassasiyetini gözeterek adaylarımızı belirliyoruz. Küsmek, darılmak, kırılmak bizim dava kültürümüzde asla kendisine yer bulamaz. Aday adaylarıyla, il ilçe belde başlarımızla, gençler kadınlarla üyelerle tek yürek halinde çalışacağız. 

ŞİMDİ BELEDİYE BAŞKANI OLMAYINCA NEDEN RAHATSIZ OLUYORSUNUZ

Burada birkaç hassasiyetin önünde durmak istiyorum. Şunu özellikle dinleyelim. Çünkü bunun üzerinde çok dururlar. “Beni aday yapmadılar” diye kenara çekilen, mesafe koyan, partimizi değil lütfen değil önce kendi nefsini sorgulasın. Ki bu arkadaşlarımızın içerisinde bir dönem belediye başkanlığı, iki dönem başkanlık yapan arkadaşlarımızda var, olacak. Belediye başkanı olurken hiç böyle konuştunuz mu? Peki şimdi şimdi belediye başkanı olmayınca niye rahatsız oluyorsunuz diye böyle bir soru sorulmaz mı? Kimsenin küstüğüne darıldığına inşallah tanık olmayacağız. Kullanacağımız sloganları yol ve yöntemleri duyuracağız.

BİZE SADECE BETON BİLGİSİ LAZIM DEĞİL

Hep vurguladım. Medeniyet Medine, yani şehir kelimesinden türemiş bir kavramdır. Ahlak sanat siyaset felsefe hatta dini düşünce kırdan ziyade şehirde gelişir. Şehir insanların bir arada, birbirlerini görerek yaşadığı, yani birbirlerine yaban olmadıkları yerdir. Bizim kendi öz tarihimiz şehirler inşa etmiş, oradan da medeniyet inşa etmiştir. En başta belediye başkanlarımızdan bizim şehir tarihlerimizi, estetik geleneklerimizi çok iyi anlamalarını rica ediyorum. Bize sadece beton bilgisi asfalt bilgisi lazım değil. 

ŞEHİR VE İNSAN BİRBİRİNİN AYNISI

Geride kalan 11 yılda çok işler yaptık. Önümüzdeki dönemde çok daha fazlasını yapacağız. Her bir şehrimiz için 50 yıllık 100 yıllık vizyonlar belirleyeceğiz. Ecdadımız geride muhteşem şehirler bıraktılar. Biz bu ihtişamın ancak izlerini görebiliyoruz. Öyle şehirlerimiz olsun ki şairlerin durağı olsun. Öyle şehirlerimiz olsun ki şarkılara konu olsun. Onlarca yüzlerce ciltlik tarihleri olsun. şehirlerimiz ressamlara ilham kaynağı, mimarlara örnek olsun. şehirlerimizin bir felsefesi olsun. İnsan kendi değerlerinden yola çıkıp şehri inşa etsin. Sonra şehir insanı şekillendirmeye imar etmeye başlasın. Önümüzdeki zorluklara bakıp asla karamsar olmayacağız. 20 yıl önce İstanbul’da başlayan süreci geleceğe doğru taşıyacağız. Daha önce 16 büyükşehir belediyesi var. Şimdi 30 büyükşehir belediyesi var. Bu Türkiye’nin nüfus itibariyle yüzde 75’idir. Şunu unutmayın şehir inandıklarınızın yansımasıdır. Şehir ve insan birbirinin aynasıdır.

Çıkıp şehirlerinden mevcut durumundan dolayı bizleri itham edecekler. Bakın, bir ya da birkaç dönemlik belediye başkanı tek başına bir şehir inşa edemez. Burada TOKİ’den kentsel dönüşümlerden projelerimizden bahsetmiyorum. Onları yapmaya devam edeceğiz. Asıl önemlisi gönüller inşa etmenin, insanımıza özgüven vermenin, insanımızı tarihiyle buluşturmanın mücadelesini vereceğiz.

MARMARAY'I NE KADAR ÖNEMSİYORSAK KALDIRIM TAŞLARINI DA O KADAR ÖNEMSEMEK ZORUNDAYIZ

Şu hususun altını özellikle çiziyorum. Şehrin sakinleriyle, onlarla temas eden etkileyen çalışmalarına ağırlık vermelisiniz. Belediye başkanı ev ev dolaşan şehrin eminidir. Bunu yapacaksınız. Büyük projeler inşa ederken küçük ama önemli dokunuşları ihmal etmeyeceğiz. Marmaray’ı ne kadar önemsiyorsak, milyonlarca insanın yürüdüğü kaldırım taşlarını da o kadar önemsemek zorundayız. Tüneller açarken sokakları da tasarlamak zorundayız. Parklara otoparklara yeşillere daha fazla odaklanacak, çocuklar yaşlılar için engelliler için çok daha fazla yatırım yapacağız. Özellikle çocuklar.

CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİNİ ÇOCUKLARIMIZA AYIRALIM

Dedim ya artık cumartesi ve pazar günlerini çocuklarımıza ayıralım. Yavrularımız yarış atına dönüştürülmesin. Onların da tatil hakkı var. Çimende yuvarlanma hakkı var. Toza toprağa onlara bulaşma hakkı var. Bu haktan yavrularımızı mahrum etmeyelim. İnşallah yavrularımızı daha iyi imkanlarla yetiştirmenin gayreti içindeyiz.

ÇOCUKLARIMIZIN TİCARİ META HALİNE GELMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Yavrularımızı ekonomik kaynak olarak görülmesine de fırsat vermeyeceğiz. Ticari meta haline gelmesine fırsat vermeyeceğiz. Her belediye başkanımız attığı her adımda bunları da düşünecek. Çocuklarımıza oyun parkları, yeşil alanlar. Ben çocukluğumda şunu şunu yaptım diye masal kitapları yazabilsin bu yavrular. Şimdi ne diyecek. Ben cumartesi Pazar günleri işte dershanedeydim. Başka söyleyecek bir şey yok. Onun adı da konuyor. Bebek arabasındaki bebekten, okula giden öğrenciye kadar önce çocukları hesaba katacak, çocuklar iyi şehirlerde yaşarlarsa büyüdüklerinde de iyi şeyler inşa ederler.

AK Partinin büyükşehir şehir ve ilçe belediye başkanları, üyeleri, artık büyükşehirlerde il genel meclisi yok. İlçe belediye meclisleri var. ortak değerler, idealler çerçevesinde birlikte çalıştılar. İnanın AK Parti’nin belediyecilik birikimi hiçbir siyasi partide yoktur. Değil Türkiye’de dünyada yarışacak çok az belediye vardır. Birbirimizle koordinasyonumuz kadar hükümetle olan uyuma da dikkat çekeceğiz. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 28
Bugün : 820
Bu Ay : 1555
Toplam : 1555

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom