Eşi Adına Gençlik Merkezi Yaptırdı

Malatya’da hayırsever İşkadını Doktor Fethiye Ersan tarafından merhum eşi adına yaptırılan Osman İzzet Ersan Gençlik Merkezi törenle açıldı.

Eşi Adına Gençlik Merkezi Yaptırdı Malatya Haber

Hayırsever İşkadını Doktor Fethiye Ersan, merkezin Kiltepe ve Melekbaba semtindeki ailelerin çocuklarının ahlaki, eğitimsel ve kişisel gelişimlerine katkı sunmasını temenni ettiklerini ifade etti.

Rahmetli eşi Osman İzzet Ersan’ın eğitime çok önem verdiğinin altını çizen Ersan, merhumun bu felsefesinden yola çıkarak böyle bir çaba içine girdiklerini vurguladı.

Lise çağındaki gençlerin eğitiminin önemine dikkat çeken Ersan, “Bu merkez gençlerin vakitlerinin daha değerli ve anlamlı olduğunun farkına vardıracak, onu en iyi değerlendirme düşüncesine sevk edecektir. Hem gençler kontrollü bir şekilde eğitilmiş ve büyütülmüş olacak, hem geleceğe inançla bakan, akademisyenlik gibi hedeflere koşan dinamik bir genç toplum yetişecektir. Buna vesile olmak beni çok gururlandırdı. Ailemiz de aynı şekilde gururlandı” dedi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Turan Odabaş da gençliği yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım anlamına geldiğini söyledi. Polis gözüyle bakıldığında gençlerin değerlendirilmemesi durumunda ileride onların polisi meşgul ettiğini vurgulayan Odabaş, geleceği güvenli kılmak isteniyorsa böyle güzel çalışmalara imza atılması gerektiğinin altını çizdi.

Malatya Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu ise bu tür projelerin önemli olduğunu belirtti. İlk, orta ve lise düzeyinde 17 milyona yakın öğrencinin eğitim gördüğünü anımsatan Mumcu, bu kadar öğrenci dikkate alındığında gençlik merkezinin öneminin ortaya çıktığını kaydetti.

Gençlik Merkezi Müdürü Tahsin Gürgiç, merkezin 9-10-11 sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz hizmetler sunacağını belirtti.

Gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak nitelikli bir zaman geçirme fırsatı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Gürgiç “Gençlik merkezimiz buna göre dizayn edilmiştir. Kütüphane, oyun salonu, bilgisayar salonu, seminer salonu ve etüt salonları ile 300 öğrenciye hizmet verecektir. Bu imkanları sağlayan Doktor Fethiye Ersan’a teşekkür ediyoruz. Merkezde okula yardımcı sınav hazırlık kursları, masa tenisi, langırt gibi sportif faaliyetler ve turnuvalar yapılmaktadır. Bununla birlikte İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa çeşitli faaliyetler yapılarak çocukların sağlıklı gelişimine katkı sunulmaktadır. Kurumumuz dezavantajlı gençlere fırsat eşitliği sunarak normalde belirli bir ücret karşılığında alabilecekleri hizmetleri hiçbir ücret talep etmeden gerçekleştirmektedir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından merkez hizmete açıldı. Protokol üyeleri açılış sonrası gençlik merkezini gezerek inceledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 544
Bu Ay : 2112
Toplam : 2112

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom