400 Girişimciye Sertifika Verildi

Malatya Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile 400 girişimci kursiyer için sertifika dağıtım töreni gerçekleştirildi.

400 Girişimciye Sertifika Verildi Malatya Haber

Malatya Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, “Günümüzün en büyük sorunlarından biri istihdam sorunudur. Şu an Malatya Belediyesi’ne iş talebinde bulunmuş olan 25 bin dolayında hemşerimiz var” dedi.

Nitelikli eleman sorununa dikkat çeken Mumcu, “Bir okulu bitirmek yetmiyor. ‘Ben şu işi yapabiliyorum’ demek çok ayrıcalıklı bir önem kazanıyor. Mesela iş makineleri motoru tamirinden ya da otobüslerin elektronik bakımından anlayan bir eleman bulamıyorsunuz” diye konuştu.

Başkan Vekili Mumcu, girişimciliğin önemine de işaret ederek şöyle konuştu:

“Bu salonda kendi tezgahını kuracak bir kişinin dahi çıkması belki yanında birkaç insana ekmek yedirmesi, bu ülkeye vergi ödemesi bizi mutlu ve memnun eder ve bizim için bu proje başarılı olmuş sayılır. Ama gönül arzu eder ki bu salondaki bütün hemşerilerim KOSGEB’in 30 bin TL hibe 70 bin TL kredi şeklindeki bu ciddi desteğinden yararlanarak irili ufaklı kendi işyerlerini açan hemşerilerim olsun. Bu bizi çok bahtiyar eder.”

KOSGEB Malatya İl Müdürü Murat Seki ise 2010 yılında başladıkları girişimcilik eğitimleriyle bugüne kadar toplamda 3 bin 500 kişiye sertifika verdiklerini açıklayarak, “Son programlarla 400 kişi de belgelerini bugün alıyor. En büyük paydaşlarımızdan biri Malatya Belediyesi’dir. Malatya Belediyemizle birlikte düzenlediğimiz kurslardan toplamda 360 kişi yararlandı. Diğer kurslarımızı çeşitli STK’lar ve İş-Kur’la birlikte yaptık. Son 3 yılda toplam 3 milyon 500 bin TL tutarında girişimci desteği sağladık” şeklinde konuştu.

Malatya Belediyesi ile birlikte düzenledikleri kurslar kapsamında engelliler için de girişimcilik eğitimi verdiklerini kaydeden Seki, “Eğitimlere destek veren Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Ertan Mumcu ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sertifika dağıtım programında daha sonra temsili olarak çek takdimi yapılarak, kursiyerlerin belgeleri takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 220
Bu Ay : 220
Toplam : 220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom