'990 Milyon Hasar Ödemesi Yapıldı'

TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kadak, Eylül ayı sonuna kadar poliçe sayısının 3 milyon adedi geçtiğini ve 450 bin adedin üzerindeki hasar dosyası için 990 milyon TL civarında hasar ödemesi yapıldığını belitti.

'990 Milyon Hasar Ödemesi Yapıldı' Malatya Ekonomi

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kadak, Eylül ayı sonuna kadar poliçe sayısının 3 milyon adedi geçtiğini ve 450 bin adedin üzerindeki hasar dosyası için 990 milyon TL civarında hasar ödemesi yapıldığını, hasar tespiti yapılmış dosyalar için önümüzdeki günlerde 150 milyon TL’lik hasar ödemesi daha gerçekleştirileceğini söyledi.

TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kadak, Malatya Bölge Müdürü Sabri Akın ve Bölge Müdür Yardımcısı Bünyamin Kadak, Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi’yi ziyaret etti.

Ziyarette konuşan TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kadak, 2013 yılının ilk 9 aylık döneminde Malatya ilinde 32 milyon TL’lik hasar ödemesi yapılarak, üreticilerin mağduriyetlerinin giderildiğini söyledi. Hiçbir kar amacı gütmeyen Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi çerçevesinde, ülke genelinde, sistem’in başlangıcından, Eylül ayı sonuna kadar poliçe sayısının 3 milyon adedi geçtiğini belirten Kadak, 450 bin adedin üzerindeki hasar dosyası için 990 milyon TL civarında hasar ödemesi yapıldığını, hasar tespiti yapılmış dosyalar için önümüzdeki günlerde 150 milyon TL’lik hasar ödemesi daha gerçekleştirileceğini söyledi.

Ziyarette, TARSİM yetkilileri tarafından Devlet Destekli Tarım Sigortaları sistemi ile ilgili değişiklikler hakkında bilgiler verildi. 21 Ekim 2013 tarihinde Malatya ilinde başlatılan Hasar Ödeme-Çek verme ve bilgilendirme toplantılarına devam edildiği, yıl sonuna kadar yurt genelindeki çok sayıdaki noktada Bilgilendirme ve Temsili Hasar Ödeme/Çek Verme Toplantıları gerçekleştirileceği bildirildi.

Görüşmede, TARSİM’in 2013 yılında çeşitli illerde hasar ödemesi almış üreticilerle buluşarak, onların mutluluklarını paylaştığı ifade edildi. Toplantılar çerçevesinde, Sistem hakkında bilgi verilerek, konuya ilişkin sorular yanıtlanarak ve doğal afetler sebebiyle her geçen gün biraz daha riskli hale gelen tarım sektöründe sigorta yaptırmanın önemine değinildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 119
Bu Ay : 1687
Toplam : 1687

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom