Tecde Kalkınma Derneği Tanışma Toplantısı

Malatya Merkez Tecde Mahallesi’nde kurulan Tecde Kalkınma Derneği, üyeleriyle tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

Tecde Kalkınma Derneği Tanışma Toplantısı Malatya İlçe

Belediye Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen toplantıda ilk konuşmayı Tecde Kalkınma Derneği Geçici Başkanı Alaaddin İpek yaptı. Daha sonra dernek üyeleri adına söz alan Mustafa Eserçelik, dernek hakkında bilgiler vererek şunları söyledi:

“Tecde Kalkınma Derneği ismi altında geçici yönetim kurulu üyelerini oluşturarak tüzüğümüz ile birlikte dernekler masasına müracaat yaptık. Müracaatımız onaylandı. Bir ay içerisinde seçim yaparak yönetim kurulumuzu ve başkanımızı seçeceğiz. Biz birlikte Tecde'yiz diyerek yola çıktık. Tecdeli kardeşlerimizi bir çatı altında toplamak, sorunlarımıza çözüm bulmak, acılarını ve sevinçlerini paylaşmak, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere aktarmaktır.

Derneğimiz çatısı altında yapacağımız etkinlikler ile yardımlaşmayı ve dayanışmayı bir ilke edinerek kardeşliğimizi pekiştirmektir. Elbette ki dernekler üyeler ile varlıklarını sürdürmektedir. Üyeler varsa dernek faaliyetlerinin bir anlamı olur. Bugün bu salonda toplanmamızın amacı da siz dernek üyelerimizin görüş ve önerilerini almaktır. Sizlerin bizlere sunacağı görüş ve öneriler doğrultusunda derneğimizin daha da güçleneceği bir gerçektir. Sizlerin katkı ve destekleri ile derneğimiz çatısı altında mahallemiz adına çok güzel işler başaracağımıza yürekten inanıyorum.”

Tecde Kalkınma Derneği üyelerinden Ali Yiğit ise, “Tecde Mahallesi’nin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Malatya'nın en eski mahallelerinden olup alan olarak ta Malatya'nın en geniş mahallelerinden biridir. Şimdiye kadar Tecde adına bir derneğin kurulmaması Tecde için büyük bir eksiklikti. Bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek çıkılan bu yolda Tecde Kalkınma Derneğinin kısa zamanda Tecde adına birçok başarılı işlere imza atacağına güvenimiz sonsuzdur. Siteleşmeyle birlikte kaybolan mahalle kültürünün yeniden inşası için, kaybolan komşuluk kültürünün canlanması ve ayakta kalması için atılan bu adımın mahallemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 66
Bu Ay : 16202
Toplam : 16202

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom