Yalçın Akdoğan'dan Belediyeye Ziyaret

Başbakanlık Başdanışmanı AK Parti Ankara Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan, AK Partinin belediyecilikte bir marka olduğunu vurguladı.

Yalçın Akdoğan'dan Belediyeye Ziyaret Malatya Siyaset

Beraberinde, AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Diyarbakır Milletvekili Cuma İşten ve Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile birlikte Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret eden Doç. Dr. Akdoğan, istişarelerde bulundu.
Sivil Dayanışma Platformunun 2 gün sürecek toplantısına katılmak üzere Malatya’ya geldiklerini belirten Başbakanlık Başdanışmanı AK Parti Ankara Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan, toplantıya katılan akademisyenler, yazarlar ve aydınların 2 gün boyunca yeni Türkiye’yi tartışacaklarını söyledi.

AK Partinin belediyecilikte bir marka olduğunu vurgulayan Akdoğan, “Belediye Başkanlığını sürdüren her arkadaşımız özverili çalıştılar ve büyük bir başarı ortaya koydular. Malatya’da da durum böyledir. Malatya Belediyemizin icraatları, yatırımları ve faaliyetleri Malatya’ya son dönemde ciddi bir ivme kazandırdı.

Bu nedenle Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ı tebrik ediyorum. Malatya’ya son yıllarda çok sık geldik. Her defasında Malatya’nın çehresinin değiştiğini görüyoruz. Çok ciddi bir toplumsal canlılık meydana gelmiş durumda” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti belediyeciliğinin önemli hizmetler yaptığını belirterek, Türkiye’de bir değişim dönüşümün yaşandığını, çok büyük reformların yapıldığını, yerel yönetimlerin de bu gelişmeye paralel olarak hizmetler ürettiğini söyledi.

Göreve geldikten sonra AK Parti belediyeciliğine yakışır bir anlayışla hizmetler yapmaya gayret ettiklerini vurgulayan Başkan Çakır, “Bizim temel amacımız Malatya’mızı bölgenin önemli kenti konumuna getirebilmek, cazibe merkezi haline dönüştürebilmek, ekonomik anlamda şehrin gelişmesini sağlamak, yaşanabilir bir marka şehir meydana getirmekti.

Bugüne kadar ekip ruhuyla bu çalışmalarımızı yaptık. Bu çalışmaları yaparken alt yapıya büyük önem verdik. Yeni imar yollarının açılması için önemli yatırımlar yaptık. Büyükşehir ile birlikte farklı bir süreç başlıyor. Bundan dolayı TBMM’ye bir kez daha teşekkür ediyoruz. Büyükşehir statüsü kalkınma anlamında Malatya için önemli bir fırsat. Bu fırsatı Malatya olarak en güzel şekilde değerlendirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sırasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başbakanlık Başdanışmanı AK Parti Ankara Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan’a kristal kayısı maketi ile kayısı ve el dokuması halı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 294
Bu Ay : 1823
Toplam : 1823

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom