Diş Hekimleri Gününde Beyaz Önlük Giyildi

“Beyaz”ın hastalıkların iyileşmesi ve sıkıntıların azalmasına yönelik umudun mesajını verdiğini belirten Prof. Dr. Serkan Polat, “Bugün yapılacak olan törenimiz, klinik hayatın başlangıcını temsil etmektedir.

Diş Hekimleri Gününde Beyaz Önlük Giyildi Malatya Eğitim

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından ‘Diş Hekimleri Günü ve Beyaz Önlük Giyme Töreni’ yapıldı.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Törende konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, 22 Kasım 1908 tarihinin ülkemizde bilimsel diş hekimliği eğitiminin başladığı gün olduğunu ve 1996’dan beri “Diş Hekimleri Günü” olarak kutlandığını belirterek bugünün kendileri için önemli olduğunu ifade etti.

“Beyaz”ın hastalıkların iyileşmesi ve sıkıntıların azalmasına yönelik umudun mesajını verdiğini belirten Prof. Dr. Serkan Polat, “Bugün yapılacak olan törenimiz, klinik hayatın başlangıcını temsil etmektedir. Kendinizi sadece bir öğrenci olarak görmeyiniz. Sizler bizim müstakbel meslektaşlarımızsınız. Artık bu psikoloji ile eğitiminize devam ediniz. Mezun olmadan önce tüm imkânlarınızı sonuna kadar kullananınız.” şeklinde konuştu.

Tören, İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim elemanı ve öğrencilerinin sunduğu konser, 2013-2014 Akademik Yılında Diş Hekimliği Fakültesini yüksek puanla kazanan öğrenci ve dönem birincisi öğrencilerine hediyelerinin verilmesi, sonrasında ise 3. sınıf öğrencilerine beyaz önlük giydirilmesi ile tamamlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 263
Bu Ay : 3707
Toplam : 3707

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom