Yerel Yönetimler Halkın Hizmetinde Olmalı

AK Parti Battalgazi Belediye Başkanlığı Aday Adayı Doç. Dr. İlhan Geçit, Malatya Barosu’nu ve İl Genel Meclisini ziyaret etti.

Yerel Yönetimler Halkın Hizmetinde Olmalı Malatya Asayiş

AK Parti Merkez İlçe Battalgazi Belediye Başkanı Aday Adayı Doç. Dr. İlhan Geçit, seçim çalışmaları çerçevesinde baroyu ziyaret ettiklerini belirterek, meslek odalarının önemine değindi.

Meslek odalarının önemine değinen ve toplumsal gelişime büyük katkı sağlayan STK’lar içerisinde Baro’nun çok ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Geçit, “Baro hukukun temsilcisidir. Bizler yönetime geldiğimizde tüm meslek odalarımızla istişare edeceğiz, koordineli şeklide çalışıp görüşlerine başvuracağız” ifadelerini kaydetti.

Yerel yönetim anlayışında güçten ve güçlüden yana olmayacağını, haktan ve hukuktan yana olacağını belirten Geçit, bunun böyle bilinmesini istiyor ve beyan ediyoruz. Baromuzun nazik ev sahipliğinden dolayı ise teşekkür ediyorum dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Baro Başkanı Eyüp Kutlubay ise “ Sayın Geçit’in hukuka bakış açısındaki güzel sözleri için teşekkür ediyorum. Siyaset günümüzü ve geleceğimizi şekillendiren en önemli kurum. Yerel yönetimlerin bu anlamdaki önemi her geçen gün artmakta İlhan Bey’in göstermiş olduğu cesareti tebrik ediyor. Başarılar diliyorum ” ifadelerini kullandı.

Baro başkanlığı ziyaretinin ardından İl Genel Meclisini ziyaret eden Doç. Dr. İlhan Geçit, İl Genel Meclisi üyeleriyle tek tek tokalaştı. Geçit, il genel meclisinin kendi için çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyerek, burada birçok büyüğüm ve dostum meclis üyesi, onların ilimize hizmet getirebilmek için göstermiş olduğu mücadeleyi biliyorum. Bende zaman zaman bu hizmetlerin bir kenarında bulundum. Bir vatandaş olarak bir bürokrat olarak hizmetlerin nasıl kotarıldığını, mahallelere, köylere nasıl hizmet götürüldüğünü biliyorum. Bundan dolayı tüm Malatya’mıza hizmeti geçen il Genel Meclisine teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

İl Genel Başkanı Naci Şavata,  Sayın Geçit’in almış olduğu kararın hem Malatya’ya hem de kendisine hayırlı olmasını diliyor, meclisi ziyaret ettiği için teşekkür ediyorum dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 24
Bu Ay : 3822
Toplam : 3822

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom