EHAD'dan Kuran Ve Arapça Kursları

Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Malatya Şube Başkanı Abdulssebur Eyiol, EHAD olarak hafızlık geleneğini yaşatmanın yanı sıra vatandaşlara Kuran-ı Kerim öğretmeyi kendilerine amaç edindiklerini söyledi.

EHAD'dan Kuran Ve Arapça Kursları Malatya Haber

Eyiol, derneğin 2007 yılında faaliyetlerine başladığını ifade ederek, “EHAD, Kuran-ı Kerimi öğrenmeyi ve öğretmeyi kendisine düstur edinen bir grup Kuran sevdalısı tarafından 2007 yılında kuruldu. Bir araya gelen bu sevdalılar, hafızlık geleneğinin sürdürülmesi ve yeniden hak ettiği ilgiyi görmesi için bu derneği kurdular. Dünyaca ünlü hafızların katıldığı Kuran ziyafetleriyle, statları hınca hınç dolduran milletimizin Kuran aşkı bizi böyle bir derneği kurmaya zorladı. Ve bu dernek aracılığıyla hafızlık müessesini yeniden canlandırmayı, Kuran-ı Kerimin sahih okunmasına ve mevcut sorunların aşılmasına yardımcı olmayı amaçlıyoruz” dedi.

81 ilde EHAD’ın şubesinin olduğunu kaydeden Eyiol, “Dernek olarak kurulduğumuz günden buyana çeşitli faaliyetler yaptık. Yaz aylarında açtığımız kursla çocuklarımıza Kuran-ı Kerim öğretmeye çalıştık. Onun dışında sosyal etkinliklerimiz oldu. Buradaki amacımız Kuran-ı Kerim’in sahih okunmasıdır. Bu noktada uzman hocalarımız kurslarımızda eğitim vermektedir. Kayıtlarımız devam ediyor. Herkesi Kuran-ı Kerimi öğrenmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 72
Bu Ay : 3870
Toplam : 3870

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom