Kapısı Halka Açık Biri Olarak Tanıdık

Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Ali Seydi Yücekaya, Sayın İlhan Geçit’in aldığı karar çok isabetli, kendisini hekimlik döneminden tanıyoruz, başarılarını biliyoruz.

Kapısı Halka Açık Biri Olarak Tanıdık Malatya Siyaset

AK Parti Merkez İlçe Battalgazi Belediye Başkanı Aday Adayı Doç. Dr. İlhan Geçit, düzenlediği yemekli toplantıda muhtarlarla bir araya geldi.

Doç. Dr. Geçit Battalgazi Belediye Başkanlığına aday adayı olması münasebeti çerçevesinde Muhtarla bir araya gelerek istişarelerde bulunup bölgenin sorunlarını dinledi.

Geçit, konuşmasının başında ülkenin sağlık alanın da kat etiği yolu ve yaptığı reformlara değinerek şunları kaydetti. “ O dönemde sağlıkta hangi aşamada olunduğunu siz masanın diğer tarafında olan kişiler olarak çok iyi biliyorsunuz. Hekim olarak bizler bile ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. Avrupa birliğinin 40 yılda başarabildiği dönüşümü Türkiye’miz beş yılda başardı. Bu projenin başarıldığı dönemde ben yerelde yöneticiydim. Bu dönüşümün yerelde planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak görev yaptım” dedi.

Sağlıkta ki dönüşüm konusunda ilk etapta tepkiler gösterildiğini belirten Geçit, ssk ve devlet hastanelerinin birleştirilmesine imkânsız gözüyle bakılıyordu. Ama bu süreç sadece bir hafta sürdü. Yeşil kartlılara ilaç verilecek dendiğinde biz bile böyle bir şeyin olabileceğine biz bile inanmamıştık bu inanamadığımız düşünce gerçekleşti ifadelerini kullandı.

Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Ali Seydi Yücekaya, Sayın İlhan Geçit’in aldığı karar çok isabetli, kendisini hekimlik döneminden tanıyoruz, başarılarını biliyoruz bu yolda başarılar diliyorum dedi.

Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıcı, bizim için düzenlemiş olan bu toplantı için şahsım ve derneğim adına teşekkür ediyorum. Kendisini devlet hastanesi görevi süresinde yakinen tanıyorduk, insan ilişkilerinin iyi olduğu şahsiyetli biri olarak başarılar diliyorum ifadelerini kullandı.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren ise, muhtarlara göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı teşekkür ediyorum, Malatya’yı seven birinin Malatya’ya gelerek hizmet yarışına girmesi bizi sevindirdi ifadelerini kullandı.

 Ziraat Odası Başkanı aynı zamanda Çamurlu köyü muhtarı olan Bayram Polatbaş, Malatya Büyükşehir’le birlikte iki ilçeye ayrıldı. Bunlardan biri Battalgazi ilçesi İlhan beyin idarecilik döneminde başarılara koştuğunu ilklere imza attığını hepiniz biliyorsunuz, kapısı halka açık halktan biri olarak yaptığı hizmetleri takdir ediyoruz dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 27
Bu Ay : 1556
Toplam : 1556

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom