Suriyelilere Aşure verildi

Malatya’da yaşayan Suriyeli mültecilere aşure ikram edildi.

Suriyelilere Aşure verildi Malatya Haber

Beydağı Konaklama Tesisi'nde, Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi tarafından Muharrem Ayı nedeniyle gerçekleştirilen aşure ikramı programına; Vali Yardımcısı Latif Memiş, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, Beydağı Konaklama Tesisi Müdürü Nihat Yazıcıoğlu, Esenlik Genel Müdür Yardımcıları Mesut Bozkut, Ahmet Faik Yıldız, Esenlik birim müdürleri ve şefleri katıldı.

Programda konuşan Vali Yardımcısı Latif Memiş, “Suriyeli vatandaşlarımızı unutmadıkları için ve yapılan bu sosyal çalışmalardan dolayı başta Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere Genel Müdürümüz Hulusi Boyraz ve ekibine teşekkür ediyoruz. Esenlik şirketi bu tesisin yapımında büyük fedakarlıklar gösterdi. Hem süpermarketin kurulmasında hem de bayramda Suriyeli hemşerilimizin hatırlanması konusunda hep yanımızda oldular” dedi.
Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz ise şöyle konuştu:

“Muharrem ayı nedeniyle Suriyeli kardeşlerimize aşure ikram ediyoruz. Belediye Başkanımızın talimatlarıyla konaklama tesisinde bulunan 7 binin üzerinde Suriyeli kardeşlerimize aşure dağıttık. İslam dininde en kutsal aylardan biri Muharrem ayıdır. Hz. Hüseyin (a.s) ve 72 arkadaşının şahadeti Muharrem ayını matem ayı olarak hafızamızda yer edinmekte ve onların şahadeti insanlığa kıyamete kadar bir mesaj vermektedir.”

Konuşmalardan sonra Suriyeli mültecilere aşure ikramını Vali Yardımcısı Latif Memiş, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz yaptı.

Programda yapılan aşure ikramı ile birlikte Esenlik Yemek Fabrikası personelleri ev ev dolaşarak konteynır kent sakinlerine aşure ikramında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 499
Bu Ay : 2028
Toplam : 2028

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom