Belediye Asfalt Çalışmaları Yapıyor

Malatya Belediyesi, mevsim şartlarının da uygun olması nedeni ile mücavir alan dışındaki bazı köy ve beldelerde de asfaltlama çalışmaları yapıyor.

Belediye Asfalt Çalışmaları Yapıyor Malatya Haber

Belediye Basın Müdürlüğü tarafından verilen bilgide, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın büyükşehir süreci ile ilgili ilçe ve belde gezileri sırasında asfalt ihtiyacı olan yerlerin tespit edilmesinin ardından, bu bölgelerde asfalt çalışmalarına başlandı.

Bu kapsamda, Malatya Belediyesi tarafından Hatunsuyu beldesi ile Samanköy’de asfaltlama çalışmaları yapıldı.
Malatya Belediyesi, Hatunsuyu beldesinde formu bozulmuş ve özelliklerini yitirmiş 7 kilometrelik yol ile Samanköyü yolunda 4 kilometre asfaltlama çalışması yaptı. Çalışmalar sırasında 54 bin m2 tmt (sıkıştırma malzemesi), 70 bin m2’de satih kaplama malzemesi kullanıldı.

Yapılan çalışmalarla yollarının pırıl pırıl olduğunu belirten Samanköyü Muhtarı Murat Şahin, “Malatya Büyükşehir olmanın nimetlerinden faydalanmaya başladı. Köyümüzde yapılan çalışma buna örnektir. İki kat asfalt döküldü. Alt yapısı güçlü olsun diye arkadaşlar farklı bir çalışma yaptılar” dedi.

Malatya Belediyesinin, Hatunsuyu’nda 7 kilometrelik asfalt çalışması yaptığını belirten Hatunsuyu belde Belediye Başkanı İbrahim Karadeniz ise yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ederek, “Sayın Başkanımız her zaman yanımızda oldu. Beldemizin sorunları ile ilgili olarak bizlere her zaman destek vermiş, yardımcı olmuşlardır. Kendilerine beldem halkı adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 879
Bu Ay : 2447
Toplam : 2447

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom