İlhan Geçit Kızılayı Ziyaret Etti

Devlet kurumunun halka nasıl açık olabileceğini kendisiyle gördük, geçmiş dönemde yaptığı çalışmaların ilerde yapacağı çalışmaların garantisi olduğunu düşünüyorum.

İlhan Geçit Kızılayı Ziyaret Etti Malatya Siyaset

AK Parti Merkez İlçe Battalgazi Belediye Başkanı Aday Adayı Doç. Dr. İlhan Geçit,Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanlığını ziyaret etti. 

Doç. Dr. Geçit Battalgazi Belediye Başkanlığına aday adayı olması münasebeti çerçevesinde Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkalığını ziyaret ettiğini belirterek, ”Kızılay benim için önemli bir yere sahip, Malatya’ya idareci olarak atandığım dönemde Kızılay’la tanışma şerefine nail oldum. O dönem bir süre yönetimde yer aldım” dedi.

Kızılay gerçekten ülkemizin yüz akı bir kurum diyen Geçit, “hem ülke içerisinde hem de uluslararası alanda, Kızılay ülkemizin merhamet eli, yurtdışına gitme fırsatı bulanlar bunu daha da görür ve yaşarlar. Ben Mogadişu’ya gönüllü hekim olarak gittiğimde orada Kızılay’ın yaptığı hizmetlere tanık oldum, gözlerim yaşardı. Orada bulunduğum dönemde Kızılay sağlık meslek lisesi inşa ediyorlardı, orada sağlık alt yapısı yok ülkemizin yüz yıl önceki halini düşünün, orada Türk Kızılay’ının tabelasını görünce çok duygulandım” ifadelerini kullandı.     

Geçit, Kızılay’ın bu konuma gelmesini sağlayan,  Ülkemiz yöneticilerine ve projeksiyon sağlayan Kızılay yöneticilerine teşekkür ederek, bu tür kurumlar olmadan ülkelerin ayakta kalamayacağını belirtti.

Kızılay, bir bakıyorsunuz Pakistan’da, bir bakıyorsunuz Somali’de, bir bakıyorsunuz Filipinlerde, bir bakıyorsunuz kıtalar ötesi bir yerde karşımıza çıkıyor. Sonuç olarak insanlar bir ülkeyi bu şekilde tanıyor, diplomasiyle tanımıyor, bu anlamda yapılan hizmetler çok ciddi değer ve öneme sahip olduğunu söyledi.

 AK Parti Merkez İlçe Battalgazi Belediye Başkanı Aday Adayı Doç. Dr. İlhan Geçit, Kızılay Dernek başkanının ve yönetim kurulu üyelerinin eski arkadaşları olduğunu hatırlatarak, nazik eve sahipliklerinden dolayı teşekkür etti.

Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın, derneğimize yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Gerek Malatya’da idarecilik yaptığı dönemde gerekse Kızılay’ın yöneticiliğini yaptığı dönemde kendini yakından tanıma fırsatı buldum. Devlet kurumunun halka nasıl açık olabileceğini kendisiyle gördük, geçmiş dönemde yaptığı çalışmaların ilerde yapacağı çalışmaların garantisi olduğunu düşünüyorum. Sivil toplum kuruşlarına önem vermeniz bizleri ziyaret etmeniz bizleri sevindirdi ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 231
Bu Ay : 4029
Toplam : 4029

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom