Küçük Nehir Sağlığına Kavuştu

Kalbinin etrafında iltihap oluşan 4 yaşındaki Nehir, geçirdiği iki operasyonla sağlığına kavuştu.

Küçük Nehir Sağlığına Kavuştu Malatya Yaşam-Sağlık

Konulan kateterin neden olduğu komplikasyon nedeniyle kalbinin etrafında iltihap oluşan 4 yaşındaki Nehir Küçüközel, Turgut Özal Tıp Merkezi’nde iki operasyon geçirdi. Nehir’in kalbinin etrafındaki perikart zarı temizlendikten sonra, kalbinin etrafına giden kateter tekrar karnına yerleştirildi.

Nehir’in hastanedeki tetkiklerinde kalbinin etrafından iltihap tespit edildiğini belirten İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, “Hastamız bize geldiğinde birtakım tetkikler yapıldı. Kalbin etrafında iltihap tanısı konuldu. Kalbi çok büyümüştü. Çocuk kardiyologları uzmanlarımız, ekokardiyografi yaptı. Daha sonra ponksiyon diye bir iğne batırıldı ve iltihap olduğu görüldü. Çocuğumuzu bir süre tedavi ettik. Tedavi sürecinde bir düzelme görülmedi. Çocuk kalp cerrahı arkadaşlarımız, 4 yaşındaki hastamızı ameliyata aldı. Kalbin etrafındaki perikart zarını temizlediler” dedi.

Yakıncı, kalbin etrafına giden kateterin tekrar karına yerleştirildiğini de ifade ederek, “İltihap temizlendi ama cerrahlarımız katetere bağlı olarak kalbin etrafında iltihap olduğunu tespit etti. “Hidrosefali” dediğimiz beyindeki fazla suyu boşaltmak için, beyindeki ventrikül dediğimiz boşluklardan karındaki boşluğa doğru bir kateter konuluyor. Karına konulan kateter, zaman içinde bir komplikasyon olarak gidip kalbin etrafındaki zarın içerisine girmiş ve burada iltihaba yol açmış. Bu çok nadir görülen bir problem. Beyin cerrahlarımız bu kalbin etrafına giden kateteri alıp tekrar karına yerleştirdi” diye konuştu.

Adıyaman’dan gelen Nehir, geçirdiği iki operasyon sonrası sağlığına kavuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 285
Bu Ay : 4686
Toplam : 4686

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom