Doktorlara İyi Haber

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, 26 ilin bazı şehir merkezleri ve ilçelerinde sözleşmeli olarak görev yapacak pratisyen hekimlerin maaşlarıyla ilgili düzenleme yapılacak.

Doktorlara İyi Haber Bölge

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, 26 ilin bazı şehir merkezleri ve ilçelerinde sözleşmeli olarak görev yapacak pratisyen hekimlerin maaşlarıyla ilgili düzenleme yapılacağını belirterek, "Yapılacak düzenlemeyle 26 ilin bazı şehir merkezleri ve ilçelerinde sözleşmeli olarak görev yapacak pratisyen hekimlerin maaşında en az 2 bin, uzman hekim maaşlarında ise en az 3 bin TL ücret artışı olacak" dedi. 

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun kuruluşunun 1. yıl dönümünde Swiss Otel'de düzenlenen basın toplantısında kurumun faaliyetleri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Dokucu, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinin insanların gitme konusunda daha az tercih edilir olduğunu belirterek, mecburi hizmetle görevlendirilen insanların ya oraya kura çektiklerinde cezasına rağmen gitmediklerini, giderse de mecburi hizmet zamanı dolduğunda istifa ettiğini kaydetti. Dokucu, "Bu bölgelerde 300 binin üzerinde insan yaşıyor. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı ve sağlık hizmetini almak en az Ankaralı vatandaşımız kadar hakkı" diye konuştu.

Prof. Dr. Dokucu, bölgede yeterince kadro açılmadığı için kadroyu alanların mutlu olduğunu, kadro dışında kalanların ise mutsuz olduklarını ifade etti. Prof. Dr. Dokucu, çalışanları bölgede daha kalıcı kılmak istediklerini vurgulayarak, "Sanırım bu ay içinde gündeme gelebilecek. Yapılacak düzenlemeyle 26 ilin bazı şehir merkezleri ve ilçelerinde sözleşmeli olarak görev yapacak pratisyen hekimlerin maaşında en az 2 bin, uzman hekim maaşlarında ise en az 3 bin TL ücret artışı olacak" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 1062
Bu Ay : 7146
Toplam : 7146

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom