Şeker Arazisi Sosyal Tesislerle Dolacak

Fındıklı, “Çok Amaçlı Salon'da İnşallah şampiyon sporcular yetişecek. Projenin ihalesi yapıldı, sözleşmesi imzalanacak. İçerisinde 6 spor salonu bulunan bu tesisin Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Şeker Arazisi Sosyal Tesislerle Dolacak Malatya Spor

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Şeker Fabrikası alanında Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne tahsis edilen alanda yapılacak olan Çok Amaçlı Salon ve Kapalı Spor Salonu ile ilgili ihalelerin sonuçlandığını, Gençlik Merkezi inşaatının ise bitmek üzere olduğunu açıkladı.

Milletvekili Fındıklı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hazırladığı proje kapsamında sadece 12 şehre yapılacak olan ve ‘Sporcu Fabrikası’ olarak nitelendirilen Çok Amaçlı Salonun ihalesini yapıldığını ve sözleşme aşamasında olduğunu belirtti. Fındıklı, “Çok Amaçlı Salon'da İnşallah şampiyon sporcular yetişecek. Projenin ihalesi yapıldı, sözleşmesi imzalanacak. İçerisinde 6 spor salonu bulunan bu tesisin Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya programına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın kapasitesinin 5 bine çıkartılacağını açıkladığı Kapalı Spor Salonu ile ilgili olarak da bilgi veren Fındıklı, “Malatya Kapalı Spor Salonu Projemizin ihalesi ve sözleşmesi sonuçlandırıldı, yer teslimi yapılacak. Bu projede Malatya’ya hayırlı olsun. Malatya, uluslararası salon sporları müsabakalarının yapılabileceği modern bir salona kavuşuyor. Büyükşehir Malatya’mız için çok önemli bir eksiklik bu proje ile giderilmiş olacaktır” şeklinde bilgi verdi.

Milletvekili Fındıklı, “Malatya Gençlik Merkezi Projemizin inşaatı da bitmek üzere. Gençler bu komplekste yarınlara kendini hazırlayacak” diyerek, Gençlik Merkezi Salonu’nda yakında hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.
Bu arada, Şeker Fabrikası arazi üzerinde Gençlik ve Spor Hizmetleri için yaklaşık 65 dönüm yer tahsis edilmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 785
Bu Ay : 7582
Toplam : 7582

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom