Selahattin Gürkan'dan STK'ya Ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı ve 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkanlığı aday adayı olan Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Selahattin Gürkan'dan STK'ya Ziyaret Malatya Siyaset

AK Parti’den Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkanlığı aday adayı olan Gürkan, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Gürkan, geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden Keskin’e başsağlığı diledi. Sivil toplum kuruluşlarını çok önemsediklerini ifade eden Gürkan, “Esnaf odalarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı her zaman ziyaret ediyoruz. Bugünde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Şevket Keskin başkanımızı ziyaret ettik. Esnaflarımızın içinde bulunduğu bazı olumsuz koşullarla ilgili duygu ve düşüncelerinizi, bunun yanında önerilerinizi almak için bu ziyareti gerçekleştirdik” dedi.

Mahalle esnafının korunması gerektiğine vurgu yapan Selahattin Gürkan, “Esnafsız ve sanatkarsız bir toplumun geleceğe güvenle bakabilmesi mümkün değildir. Bizde özellikle esnafımızın, mahallelik ruhu içerisinde korunması ve geliştirilmesinden yanayız. Büyük alış veriş merkezleri gelişmeye paralel olarak kurulacaktır ama bunlar şehrin dışında belirli mekanlar tahsis edilirse, mahalle esnafı da korunmuş olur” diye konuştu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Şevket Keskin ise, Gürkan ile uzun yıllara dayanan bir arkadaşlığının olduğunu kaydederek şunları söyledi:

“Selahattin Başkan ile dostluğumuz pazara kadar değil mezara kadar. Beraber siyaset yaptık. Halende beraber el ele yürüyoruz. Tabi Malatya büyükşehir oldu. Malatya’nın idarecileri seçilecek. Tabi büyükşehir ve merkez ilçeleri çok iyi bilenlerin görevde olması büyük önem taşıyor. Biz Malatya’yı geleceğe hazırlayacak bir ekibin görev başında olmasını istiyoruz. Selahattin Başkan da çok deneyimli, yıllardır bu işin içerisinde yoğrulmuş. Selahattin Başkanın gayretleri ve muradı var. Ben şahsım ve esnaflarım adına başarılar diliyorum.”

BATTALGAZİ GÜZEL BİR GELİŞİM YAŞADI

Gürkan, daha sonra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifini (ESKKK) ziyaret etti. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ile bir araya gelen Gürkan, “Önümüzde yerel yönetimle seçimi var. Sivil toplum kuruluları, dernekler ve meslek odalarımızı ziyaret ediyoruz. Sivil toplum kuruluşları demokrasinin olmazsa olmazıdır. Dolayısıyla biz Sivil toplum kuruluları, dernekler ve meslek odalarımızın görüşlerini önemsiyoruz. Bu anlamda da çalışmalarımızda her zaman istişare içinde olduk. Neticede başarımızın altında yatan temel sırda, bu istişare ve ortak akıl neticesinde olmuştur” şeklinde konuştu.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren de, Gürkan’a başarılar dileyerek, “Şehrin içerisinde olsak bile Battalgazi’ye gözlükle bakıyoruz. Battalgazi’de çok güzel bir gelişme oldu. Bu anlamda size çok teşekkür ediyoruz. Dışarıdan bir misafirimiz geldiği zaman öncelikle Battalgazi’ye götürüyoruz. Geçmişte Battalgazi böyle değildi, şimdi çok güzel oldu. Yerel seçimlerde de size başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

İSTİŞAREYE HER ZAMAN BÜYÜK ÖNEM VERDİK

Gürkan, seçim çalışmaları kapsamında Malatya Muhtarlar Derneğini de ziyaret etti. Gürkan, buradaki konuşmasında, “Önümüzdeki yerel seçim dolayısıyla bir takım ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu anlamda büyük önem verdiğimiz siz muhtarlarımızla da bir araya gelmek istedik. Biz gerek kamu görevimizde gerekse de belediye başkanlığı görevimizde her zaman sivil toplum kuruluşları, dernekler ve meslek odalarıyla istişare içerisinde olduk. Biz inanıyoruz ki, demokrasinin başlangıcı olan mahallelik kültürü ve bilincinin oluşmasında ve demokrasinin toplum nezdinde yerleşmesinde muhtarların büyük önemi vardır” ifadelerine yer verdi.

Malatya Muhtarlar Derneği Mustafa Eren ise Gürkan’a yerel seçimlerde başarılar dileyerek, “Malatya Büyükşehir oldu. Bu anlamda Yeşilyurt ve Battalgazi olmak üzere iki büyük merkez ilçemiz oluştu. Ben büyükşehir olan Malatya’nın yanı sıra merkez ilçelerimizin de önemli görevler yapacaklarına inanıyorum” dedi.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ FİKİR VE DÜŞÜNCELERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Gürkan’ın son durağı ise Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) oldu. TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile bir araya gelen Gürkan, “Önümüzde yerel seçim var. Bu seçim münasebetiyle bir dizi ziyaretlerde bulunuyoruz. Biz her zaman sivil toplum örgütleri, dernekler ve meslek odalarıyla istişare içinde olduk. Sivil toplum kuruluşlarımızın demokrasimizin olmazsa olmazı olduğuna inanıyoruz. Sanayimizin lokomotifi olan Ticaret ve Sanayi Odamızı da büyük önem veriyoruz. Bu anlamda da her zaman Ticaret ve Sanayi Odamız ile istişare içerisinde olduk” şeklinde konuştu.

TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise ziyaretinden dolayı Gürkan’a teşekkür ederek, “Önümüzde yerel seçim takvimi var. Selahattin Bey’e başarılar diliyorum. Şehrin kalkınmasında sadece bir kurumun değil, şehrin bütün birimlerinin ortak akıl etrafında birleşerek, sorunları çözmesi gerekiyor. Biz Malatya için varız. Malatya’nın kalkınması içinde bütün kurumların iş birliği içinde olması bizleri sevindirir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 613
Bu Ay : 4979
Toplam : 4979

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom