Öğrenciler 5000 Çam Fidanı Dikti

Hidayet Orta Okulu izci grubu öğrencileri kısa adı ÇEKUD olan Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin organize ettiği fidan dikim kampanyasına katılarak destek verdiler.

Öğrenciler 5000 Çam Fidanı Dikti Malatya Haber

Hidayet Orta Okulu Öğrencilerinden Fidan Dikimine Destek

Hidayet Orta Okulu izci grubu öğrencileri kısa adı ÇEKUD olan Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin organize ettiği fidan dikim kampanyasına katılarak destek verdiler. Fidan dikim faaliyeti Elazığ yolu üzerinde bulunan Çolaklı köyünde gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında köyün mera arazisine 5000 çam fidanı dikildi.

Yaşları 10-11 arasında olan izciler fidan dikimine oldukça ilgi gösterdiler. Öğrenciler yetkililerden fidan dikimi ile ilgili kısa bir bilgi aldıktan sonra, toprağı eşerek kendi elleriyle fidanları diktiler. Dikim işleminden sonra itfaiye aracından su taşıyarak can suyu ile suladılar.

Faaliyete katılan öğrenciler ağaç dikim işlemlerinin zor ve masraflı bir iş olduğunu yaşayarak öğrendiklerini belirttiler. Ayrıca diktikleri bu fidanları unutmayacaklarını,  buradan geçtikleri sürece bu günleri hatırlayacaklarını söylediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 120
Bu Ay : 6100
Toplam : 6100

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom