5 Bin Fidan Toprakla Buluşturulacak

Malatya’da 5 bin fidanın toprakla buluşturulacağı bildirildi.

5 Bin Fidan Toprakla Buluşturulacak Malatya Haber

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Minik Ellerden Büyük İşler; Tohumdan Fidana kampanyasının ilk meyveleri, 2013’ün son günlerinde Malatya'da toprakla buluşuyor.

İlimizin 12 tane özel ve devlet okulunda devam eden proje kapsamında yeşeren tohumlar, 9 Kasım’da büyük bir törenle dikilecek.

ÇEKÜD’ün girişimleri ile başlatılan ‘Tohumdan Fidana’ projesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya Orman İşletme Müdürlüğü, Malatya Öncü Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ile ÇEKÜD Malatya temsilciliğinin işbirliği ile yürütülüyor.

Proje kapsamında; Cumhuriyet, Elmasuyu, Hatunsuyu, Mimar Sinan, Kanuni, Orduzu, Polis Amca İlköğretim okulları ile Öğretmenler ve Melikşah İmam Hatip Okulu, Özel İbrahim Yücel Koleji, Doğa Koleji’nde yapılan tohum seti dağıtımından aylar sonra yeşeren tohumlar bu kez toprakla buluşturulacak.

9 Kasım Cumartesi günü, saat 10:00 da, Elazığ yolu üzerindeki 20. kilometrede Çolaklı Köyü mevkiinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte toplam 5 bin fidanın dikilmesi hedefleniyor. ÇEKÜD gönüllülerinin yanı sıra Malatya Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya Orman İşletme Müdürlüğü, Malatya Orman Fidanlık Şefliği, Malatya Öncü İzcilik Kulübünden temsilcilerin yer alacağı etkinliğe çevreye gönül veren Malatyalıların katılması bekleniyor. Dikim alanına gitmek isteyen vatandaşlar için cumartesi sabahı saat 9:30'da Matim karşısından ücretsiz belediye otobüsü kaldırılacak.”

ÇEKÜD’ün geçtiğimiz yıllarda Malatya’da düzenlediği fidan dikimi etkinliklerine vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 279
Bu Ay : 6363
Toplam : 6363

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom