Biz Şimdiden Çalışmalara Başladık

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın büyükşehir olmasıyla önemli hizmetler alacağını, ancak bu hizmetlerin kendiliğinden değil çalışmayla geleceğini söyledi

Biz Şimdiden Çalışmalara Başladık Malatya Siyaset

Hafta sonunda Yazıhan, Kuluncak ve Hekimhan’a ziyaretlerde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 4 Kasım Pazartesi günü de Akçadağ, Doğanşehir, Polat, Sürgü, Erkenek ve Kurucaova’yı ziyaret etti.

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli genel seçimlerin ardından Büyükşehir statüsüyle yönetilecek olan Malatya’da, Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından İlçe ve Beldelere yapılan büyükşehir gezileri devam ediyor.

Haftasonu’nda Yazıhan, Kuluncak ve Hekimhan ilçelerine ziyaretlerde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 4 Kasım Pazartesi günü de Akçadağ ve Doğanşehir ilçesi ile Polat, Sürgü, Erkenek ve Kurucaova beldelerini ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın gezilerine bazı belde belediye başkanlarının yanısıra, Belediye Meclis Üyeleri ile Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu da eşlik etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır; Akçadağ, Polat, Sürgü, Erkenek ve Kurucaova Belediyesi ile, Akçadağ ve Doğanşehir Ak Parti İlçe Teşkilatları’nı ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet etti.

Ziyaretler sırasında Akçadağ Belediye Başkanı İbrahim Koşar, Polat Belediye Başkanı Hasan Orman, Sürgü Belediye Başkanı Faruk Taşdemir, Erkenek Belediye Başkanı Mehmet Bayram, Kurucaova Belediye Başkanı Mehmet Karakaş, AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Vahap Yücekaya ve Doğanşehir İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, 5 yıla yakın bir süredir Başkan Çakır’dan daima önemli destekler gördüklerini söylediler.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın Malatya’nın yanısıra ilçe ve beldelere de önemli hizmetler sunduğunu belirten Belediye ve İlçe Başkanları, “Belediye Başkanımız sadece şu anda bizleri ziyaret etmiyor. Daha önceleri de birçok kez ziyaretimize gelerek, sorunlarımız ile ilgilenip, bilgiler aldılar. Malatya’ya yaptığı hizmetlerin yanısıra, bizlere verdiği desteklerle de her şeyiyle takdir ettiğimiz biri. Malatya yapılan hizmetlerin yanısıra, şehir giriş çıkışıyla gerçekten bir şehir haline geldi. Malatya’nın büyükşehir olmasında da büyük katkıları var. Ne istediysek ve talepte bulunduysak, daima bize destek çıktı. Allah razı olsun” şeklinde konuştular.

 ÇAKIR: HİZMETLER ÇALIŞMAYLA GELECEK

Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da bir seçim süreci yaşandığını ve Malatya’nın bu seçim sürecinin ardından Büyükşehir statüsüyle yönetileceğini hatırlatan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın büyükşehir olmasıyla önemli hizmetler alacağını, ancak bu hizmetlerin kendiliğinden değil çalışmayla geleceğini söyledi. Büyükşehir statüsüyle birlikte hizmetlerin önündeki birçok engelin kalkacağını hatırlatan Başkan Çakır, özetle; “En başka mali kaynağımız önemli ölçüde artacak. Malatya genelinde bütünlük sağlanacak. Kırsal kesim daha çok hizmet alacak. Ağır işleri Büyükşehir Belediyesi yapacağı için İlçelerin yükü hafifleyecek. Ancak bu süreçte ilçeler ile Büyükşehir Belediyesi’nin uyumlu çalışması çok önemli. Büyükşehir statüsü büyük bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. Biz bütün ilçe ve beldelere geziler düzenleyerek incelemelerde bulunuyoruz. Sorunları tespit ediyoruz. Ayrıca Belediyemizin teknik ekipleri de incelemeler yaparak, raporlar hazırlıyorlar. Beldeler kapansa da belde ve köylere hizmetler devam edecek. Şu an yapılan hizmetleri daha da artırmamız lazım. Biz şimdiden bu çalışmalara başladık” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 6074
Toplam : 6074

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom