Öğrenciler Kuş Yuvası Yaptı

Malatya’da Necatibey Ortaokulu öğrencileri, kışın barınma sıkıntısı yaşayan kuşlar için yuva yaptı.

Öğrenciler Kuş Yuvası Yaptı Malatya Eğitim

Necatibey Ortaokulu öğrencileri, Malatya Değerler Eğitimi Projesi kapsamında örnek bir çalışmaya imza attı. “Sevgi” teması çerçevesinde hayvan sevgisini konu alan öğrenciler, kışın barınma sıkıntısı yaşayan kuşlar için yuva yaptı. 
Necatibey Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Gül Dilan Ağlaç, “Malatya Değerler Eğitimi Projesi kapsamında bu ay konumuz 'sevgi' idi. Bu konuyla ilgili öğretmenlerimizle çeşitli fikir alışverişlerinde bulunduk ve hayvan sevgisiyle ilgili bir çalışma yapmaya karar verdik. Kuşların soğuktan korunmalarını ve barınmalarını sağlamak için kuş yuvaları yaptık” dedi.

8. sınıf öğrencisi İlksen Pektaş ise, sevgi teması çerçevesinde kışın barınma sorunu yaşayan kuşlar için yuva yaptıklarını ifade ederek, “Hayvan sevgisi projesi kapsamında kuş yuvaları yaptık. Kuşlara barınak yaptık ve bunları ağaçlara asacağız” diye konuştu.

Projeyle ilgili açıklamada bulunan Necatibey Ortaokulu Müdür Yardımcısı Hasan Kocaman, öğrencilerin, doğadaki hayvanların barınmalarına yönelik bir çalışma yaptıklarını kaydederek, “Malatya Değerler Eğitim Projesi kapsamında bu ayki konumuz sevgi idi. Necatibey Ortaokulu olarak sevgi temasını işlemeye çalıştık.

Proje kapsamında öğrencilerimiz doğadaki kuşları düşündü. Bu anlamda da kuşların barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kuş yuvaları yaptılar. Yapılan bu kuş yuvalarını park ve uygun yerlere asacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 666
Bu Ay : 7812
Toplam : 7812

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom