Bu Şehire Bereket Gelecek

Diyarbakır’da faaliyet yürüten Yetim Derneği, 21 yetim çifti düzenlediği toplu törenle evlendirdi.

Bu Şehire Bereket Gelecek Bölge

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan Batıkent Meydanı’nda Yetim Derneği tarafından düzenlenen törenle 21 yetim çift için düğün yapıldı. Mevlit okunmasıyla başlayan düğün töreninde Türkçe, Kürtçe ilahiler eşliğinde halaylar çekildi.

Kadın ve erkeklerin ayrı kaldığı düğün töreninde çiftler bir araya getirilmedi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı düğün töreninde bir konuşma yapan Doğru Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, gençlerin erken evlenmeleri gerektiğini söyledi. 20 yaşından önce gençlerin evlenmesi gerektiğini anlatan Göktaş, bunun teşvik edilmesi için devletin imkan sağlamasını istedi.

Göktaş, “Allah’ı ve peygamberi razı etmek, şeytan ve dostlarını rahatsız etmek istiyorsak, evlilik işini biraz öne almalıyız. Yetkililere sesleniyorum, 20 yaş öncesi evlilikleri teşvik edip, ödüllendirin. Eğer gençler 20 yaşından önce evlenirlerse, onlara bir takım ödüller ve olanlara bir ayrıcalık tanıyın. Vergi, elektrik, su, gibi harcamalarda onlara kolaylıklar sağlayın. Herkes buna destek olmalıdır. Çünkü İslam’ın geleceği gençlerin genç yaşlarında evlenmeleridir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 24
Bu Ay : 3822
Toplam : 3822

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom