Yol ve köprülere ödenek...

Adalet ve Kalkınma Partisi AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, karayolu ve köprü projeleri için toplam 31 milyon TL tutarında ek ödenek ayrılacağını söyledi.

Yol ve köprülere ödenek... Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık yaptığı yazılı açıklamada, "Malatya'da halen yapımı süren Karayolları çalışmaları ve Malatya Grubu Köprü inşaatlarına yönelik ek ödeneklerin Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından onaylanmıştır. Toplamda 31 milyon 698 bin TL'lik ek ödenek Malatya'daki çalışmalar için ayrılacaktır" dedi.
Çalık, Malatya'nın karayolu ulaşımı açısından son derece stratejik projeler olan köprü inşaatlarının yapımının bir an önce tamamlanabilmesi adına Ulaştırma Bakanlığı ve ilgili diğer kurumlar nezdinde takiplerini sürdürdüklerini ifade etti.
Çalık şunları söyledi, "Yapımı hızla devam eden ve 2011 yılında bitirilmesini hedeflediğimiz Beylerderesi Viyadüğü'nün halen 2 milyon 570 bin TL'lik ödeneği bulunmasına rağmen 2009 yılı için 3 milyon ek ödenek talep ettik. DPT'nin onayladığı ödeneğin Maliye Bakanlığınca onaylanmasının ardından Beylerderesi Viyadüğü inşaatı hız kesmeden devam edecek."
Çalık, üst gecit projeleri içinde 6 milyon TL ödenek talebinde bulunduklarını anlatarak, "Kavşak köprülerimizin tamamlanmasıyla Malatya'mızın trafiği daha da rahatlayacaktır" dedi.
Milletvekili Çalık, "Karayollarında devam eden çalışmalarımız için de 22 milyon 698 bin TL'lik ödeneğimiz de onaylandı. Bütün gayretimiz bir an önce bu projelerimizi tamamlamak. Yapımı süren inşaatlarımızı sonuçlandırdıktan sonra üzerinde çalıştığımız yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi Malatya için durmadan yolumuza devam edeceğiz. Bu vesileyle Sayın Ulaştırma Bakanımıza, Karayolları Genel Müdürümüze, DPT Müsteşarımıza ve Maliye Bakanımıza Malatya'mıza yönelik
desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 858
Bu Ay : 4415
Toplam : 4415

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom