Yeşilyurt Hakkettiği Hizmeti Almalıdır

Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Aday Adayı Haci Uğur Polat basın mensupları ile yaptığı toplantıda projelerini açıkladı.

Yeşilyurt Hakkettiği Hizmeti Almalıdır Malatya Siyaset

Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Aday Adayı Haci Uğur Polat "Biliyorsunuz, Mart 2014 Yerel Seçimleriyle birlikte, güzel ilimiz Malatya fiilen büyükşehir statüsü kazanacaktır. Böylece mevcut bütün ilçelerimiz, büyükşehir belediyesinin çatısı altında, merkez ilçelerimize bağlı, belde ve köyler ise Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerine bağlı olarak belediye hizmetlerinden faydalanacaklardır."diyerek görüş ve projelerininden bahsetti.

Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Aday Adayı Haci Uğur Polat 

"Ak Parti’den Belediye başkan aday adayı olduğum yeni kurulacak “Yeşilyurt Belediyesi” sınırlarında kalan yedi belediyemiz, mahallelerimiz ve bazı köylerimizin de içerisinde bulunduğu Çat Barajı'ndan Karakaya Barajına, Battalgazi'den Akçadağ'a kadar olan alanı içine alan yerler, belediye hizmetlerinin sorumluluğunu taşıyacaktır. Yani sıraladığım bu bölgelerin ortak adıdır artık Yeşilyurt.

            Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız ilhamla adil, eşitlikçi, sorumlu ve hızlı bir hizmet anlayışıyla, Yeşilyurt Belediyesi çatısı altında toplanacak tüm bölgelerimize belediye hizmetleri titizlikle ulaştırılacaktır.

Gelişen Türkiye’nin dinamik kentlerinden biri olan Malatya, nihayet hak ettiği statüye erişmiştir. Bunun hakkını verebilmek, liyakatli ve ehliyetli hizmet adamlarının işbaşına gelmesiyle mümkün olacaktır.

Yeni bir hizmet anlayışıyla, Yeşilyurt Belediyesi hizmet bölgesini doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle bir bütün olarak ele alıp, hemşerilerimizin belediyecilik hizmetlerinden dolu dolu faydalanmasını ve bir büyükşehirin ilçe belediyesinin tüm imkânlarını kullanmalarını sağlayacağız.

Bunun gerçekleştirilebilmesi için liyâkâtli ve ehliyetli kadrolara ihtiyaç olduğunu biliyoruz. 21. Yüzyılda belediyecilik, sadece belediye başkanının kişisel özellikleriyle değil, oluşturduğu ekiple, istişare mekanizmasıyla ve kenti her geçen gün büyütecek yeni projelerle yürütülmektedir. Bu, gezip inceleme fırsatı bulduğum dünyanın birçok ülkesinde ve kentinde böyledir.

Değerli basın mensupları;

 Mart 2014 Yerel Seçimleriyle birlikte Malatya bambaşka bir döneme girecek. Temennimiz, Allah’ın izniyle Yeşilyurt’un kazanması, Malatya’nın büyümesi ve saygıdeğer hemşerilerimin layık olduğu bir hizmet anlayışıyla daha da ileri gitmesidir.

Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Aday Adayı olarak bendeniz ve ekibim, sorumluluğu ağır olan bu görevi yerine getirmek üzere hazırlıklarımızı tamamladık; tecrübeli ve genç beyinlerden oluşan proje ekibimizle, Yeşilyurt Belediye Hizmet Sahası’nın yeni dönemde ihtiyaç duyacağı yatırım ve düzenlemeleri plânlamaya ve fizibilitesini yapmaya başladık.

Hemşerilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini biliyor; problemlerine çözümler bulmak için hazırlanıyoruz. Özellikle altyapı eksikliklerinin tespiti ve giderilmesi, göreve geldiğimizde birincil işimiz olacaktır. Belediyemize bağlanan belde ve köylerimizi en kısa sürede imar edip, inşallah, altyapı, yol ve peyzaj bakımından kusursuz bir hale getireceğiz. Hizmet sahamızdaki hiçbir kardeşimizin gönül burukluğu yaşamaması ve herkesin temel ve üst düzey belediye hizmetlerinden yararlanması için bütün mesaimizi harcayacağız.

Projelerimizden bazıları;

İlk icraatımız proje birimini hayata geçirmek olacak.

Alt merkezler oluşturacağız.

Suyu cazibe merkezi haline getireceğiz.

Yeşilyurt hizmet sahasını kanallarla donatacağız.

Sosyal ve kültürel belediyecilikte yarışacağız.

Bilgi evleri kuracağız.

Kiraz festivali ulusal düzeye taşıyacağız.

Amatör spor branşların destekleyeceğiz.

Köylerdeki yaşam standardını yükselteceğiz.

Semt pazarlarının şartlarında iyileştirme yapacağız.

Seçimlerin Yeşilyurt’umuza, Malatya’mıza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 87
Bu Ay : 1655
Toplam : 1655

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom