İnci Çeyiz Projesiyle Ürünlerini Satıyorlar

İnci Çeyiz Projesi ile ev kadınları kendi el ürünlerinin satışını yapıyor.

İnci Çeyiz Projesiyle Ürünlerini Satıyorlar Malatya Ekonomi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, yaklaşık 3 yıldır devam ettirdiği İnci Çeyiz Projesi ile kadınlara yardımcı oluyor. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadın meclisi olarak kadınların sosyal ve kültürel yönden gelişimleri adına çalışmalar yaptıklarını, bunun yanı sıra ekonomik anlamda da kadınların hem ev ekonomilerine katkıda bulunmak hem de kendilerine olan özgüvenlerinin artması adına İnci Çeyiz Projesini başlatmış olduklarını belirtti.

Kadınların incisi olarak nitelendirdikleri İnci Çeyiz sayesinde birçok ailenin yüzünün güldüğünü söyleyen Dirikolu, kadınların buradan elde ettikleri gelir ile mutfak masraflarını, çocuklarının eğitim-sağlık gibi zaruri masraflarını ve hatta askerde ki çocuklarına harçlık olarak gönderdiklerini söyledi.

İhtiyaç sahibi kadınların elde ettikleri gelir ile evlerine mutlu bir şekilde dönmelerine tanık olduklarını kaydeden Dirikolu, kadınların bu mutluluğu sayesinde kendilerinin de çok mutlu olduklarını belirtti.

Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı ve İnci Çeyiz Koordinatörü Saliha Bulut ise üç yıl önce bir hayal olarak ve ufak bir grup ile başlayan İnci Çeyiz’in bugün bin 200’e yakın üyesinin bulunduğu kocaman bir aile olduğunu söyledi.

Satışların çok iyi olduğunu ve her ay ortalama 350 ürünün çıkışının yapıldığını belirten Bulut, ihtiyaç sahibi kadınların evlerine mutlu bir şekilde dönmeleri ile bütün yorgunluklarını unuttuklarını kaydetti.

Özellikle gelin adaylarının ve bebek bekleyen çiftlerin yoğun bir şekilde ziyaret ettiklerini vurgulayan Bulut, aynı zamanda şehir dışından ve yurt dışından da siparişler aldıklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1055
Bu Ay : 5945
Toplam : 5945

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom