Hekimhan'ı Zincirlerden Kurtarmak İçin Adayım

Malatya Gazeteciler Cemiyeti 2.Başkanı Kemal Deniz, Ak Parti'den Hekimhan Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Hekimhan'ı Zincirlerden Kurtarmak İçin Adayım Malatya Siyaset

AK Parti Hekimhan ilçe başkanlığında aday adaylığı için müracaatını yapan Malatya Gazeteciler Cemiyeti 2.Başkanı eğitimci-yazar Kemal Deniz, önemli bir tarihi geçmişinin yanında, gelişmesi için öncelikli olarak etkin bir misyon-vizyon doğrultusunda Hekimhan’a daha iyi hizmet edip ilçenin gelişmesini ve kalkınmasını sağlamak amacıyla belediye başkanlığına aday adayı olduğunu belirtti.

 'Halka hizmet Hakka hizmet' düsturu ile yola çıktığını belirten Kemal Deniz, "Bugüne kadar değişik yerlerde hizmet verdim. Bilgi ve tecrübelerim, hizmet aşkım ve çalışma ahlakımla ilçemiz için en doğru ve en iyi hizmetleri üretip, daha yaşanabilir bir Hekimhan oluşturmak temel gayemiz olacaktır. Gelecek nesillere daha güzel bir ilçe, yaşamak için tercih edilen, ekonomik yeterlilik ve istihdam olanaklarının oluşturulduğu, çocukların, gençlerin, kadınların daha mutlu olduğu bir Hekimhan oluşturmak için yola çıkmış bulunuyoruz." dedi.

Deniz, "Türkmen hocası Derviş Yunus Emre'nin 'Benim davam kavga değil, sevgidir' dediği gibi Ak Parti'den Hekimhan Belediye Başkanlığı'na aday adaylığımı açıkladığım şu anda davam kavga değil, dostluktur, sevgidir, kardeşliktir, birlik beraberliktir ve hizmettir. Omzumuza böylesine ağır bir yük yükleyen kavramlarla örtüşecek bu süreçte öncelikle sizin destek, katkı ve dualarınıza ihtiyacım var" dedi.

Maden şehri Hekimhan’a bugüne kadar taş üstüne taş koyan kim varsa hepsine müteşekkir olduğunu belirten Kemal Deniz, "Hekimhan’ımız sahip olduğu yer altı ve yerüstü kaynakları ile nadide bir yöredir. Ancak bugüne kadar nedense arzu edilen ivmeyi yakalayamamış ve içine kapalı kalmıştır. Hekimhan artık makus talihini yenmelidir. Yeniden işletmeye açılan maden yataklarıyla bölgeye istihdam ve ekonomik katkı sunulmalıdır." diye konuştu.

Hekimhan’da hazırladıkları projelerle nitelikli göçün önünü keseceklerini söyleyen Kemal Deniz, gençlere istihdam alanı yaratılmasıyla ve sosyal donatılar kazandırılmasıyla önümüzdeki 5 yıl sonunda mevcut nüfusu 50 bin’e çıkarmış olacaklarını kaydetti.

Aday adayı olduğu Hekimhan’ın daha yaşanılır bir hale gelmesi için 25 proje hazırladıklarını ifade eden Deniz, ‘‘ 2 genel danışman, 2 mimar, 1 peyzaj mimarı, 1 iç mimar, 1 ziraat mühendisi, 1 veteriner ve 1 inşaat mühendisi ile birlikte tüm projelerimizi alanda incelemeler yaparak hazırladık. Uzman arkadaşlarımla birlikte hazırlanan projelerimizden bazıları ‘Maden işletmelerinin en üst seviyede çalışabilmesi için yerel yönetim katkı Projesi’, ‘Sosyal Tesis Projesi’, ‘Prestij Cadde Projesi’ ve Meydan Projesi’dir. Bunların yanı sıra Hekimhan Belediyesi Bilgi İletişim Merkezi, Aşevi, Aile ve Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Hekimhan Spor Okulu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi gibi daha birçok projeyi hayata geçirerek Hekimhan’ımızı mutlu insanların yaşadığı bir hale getireceğiz.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 323
Bu Ay : 323
Toplam : 323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom