Kan Bağışı ve Toplumsal Önemi

Kızılay Haftası nedeniyle Malatya’da ‘'Kan Bağışı ve Toplumsal Önemi’ konulu eğitimlerin verileceği bildirildi.

Kan Bağışı ve Toplumsal Önemi Malatya Yaşam-Sağlık

Kızılay Malatya Kan Bağışı Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Fethan Altubaşak, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, “29 Ekim - 4 Kasım Kızılay Haftası sebebiyle, Malatya Kan Bağışı Merkezi ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kasım-Aralık aylarınca süreceğini öngördüğümüz kan bağışı çalışmaları başlattık.

Bu çalışmalarda Malatya il ve İlçelerinde bulunan okullarda öğrencilere yönelik ‘'Kan Bağışı ve Toplumsal Önemi’ konulu eğitimler verilecek, akabinde öğrencilerden anne baba ve yakınlarını kan bağışına getirmeleri istenecek. Bu şekilde özellikle ilköğretim öğrencileri, kan, kan bağışı, kan bağışının bağışlayan kişiye etkisi, bağışlanan kanlara uygulanan testler, kan yoluyla bulaşan hastalıklar, kana ihtiyaç duyulan acil, sabit ve afet deprem terör olayları gibi sürpriz durumlar konusunda hazırlıklı olmalıyız. Ülkemizin ve Malatya şehrimizin kan ihtiyacı, testleri temiz çıkan kanların Malatya'daki tüm hastanelere dağıtılması, hayat kurtarmak, cana can katmak, toplumun bir sorununun giderilmesinde katkıda bulunmak gibi kavramlar uygulamalar hakkında hayata hazırlanmış olacaklar.

Bu yolla kan bağışı sağlanarak, kana ihtiyaç duyan daha çok sayıda hastanın yüzünün güldürülmesi hedeflenmiştir. Öğrenciler ebeveynlerini kan bağışı için okullarına çağırdıklarında, velilerin duyarlı olmalarını, davet edilen noktaya gelip Kızılay kan alma ekiplerine kan bağışlamalarını arzuluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 448
Bu Ay : 4005
Toplam : 4005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom