Bisikletçiler 110 Km Yol Katettiler

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından organize edilen ve Malatya'dan Darende'ye bisiklet turunda, 34 bisikletçi pedal çevirdi.

Bisikletçiler 110 Km Yol Katettiler Malatya İlçe

Etkinlikte sporcular 110 kilometrelik parkuru bisikletle geçerek Darende'ye geldi. Darende’de Kaymakam Bünyamin Kuş, ilçe girişinde bisikletçileri karşıladı. Kuş, etkinliğin Cumhuriyet'in 90. yılına rastlaması nedeniyle memnun olduklarını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Darende'nin tarihe uzanan köklü bir geçmişi olduğuna dikkati çeken Kuş, "Buradaki amaçlarımızdan biri sahip olduğumuz değerleri kendi insanımız başta olmak üzere, dünyaya tanıtmaktır. Sizler bizim gönüllü elçilerimiz oldunuz" dedi.

Federasyonun Malatya Temsilcisi Mustafa Ekici ise dört yıldır sürdürdükleri etkinliklerle Malatya'nın bütün ilçelerini bisiklet sporcularıyla gezmeye çalıştıklarını söyledi.

Malatya ve ilçelerinin kültürel zenginliklerini tanıtmayı amaçladıklarını ifade eden Ekici, "Hobi olarak başladığımız bisiklete binme alışkanlığını, kullanım aracı olarak devam ettirip, sportif etkinliğe dönüştürdük. Arkadaşlarımızla birlikte Arapgir, Darende ve Hekimhan'ın yanı sıra Nemrut'u gezerek Malatya'nın görülmesi gereken yerlerine dikkati çekmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Sporcular ilçede bulunan Somuncu Baba Külliyesi, Hasan Gazi Şehitler Abidesi, Yusuf Paşa Bedesteni, Yalnız Minareler, Tohma Kanyonu ve Günpınar Şelalesi'ni gezdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 816
Bu Ay : 14992
Toplam : 14992

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom