Malatya'da Almanca Sınav Yapılacak

Malatya’da öğrencilere yönelik Almanca sınav yapılacağı bildirildi.

Malatya'da Almanca Sınav Yapılacak Malatya Eğitim

TED Malatya Koleji tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “TED Malatya Koleji, Goethe Enstitüsünün düzenlemiş olduğu Fit in Deutsch sınavı için, sınav merkezi oldu. Fit in Deutsch 1, A1 seviyesi ve Fit in Deutsch 2 ise A2 seviyesindeki sınavlardır. Bu sınavlara girmek isteyen öğrenciler Ankara’ya ya da en yakın sınav merkezine gitmek zorundaydılar. Ancak TED Malatya Koleji’nin Goethe Enstitüsüne yapmış olduğu başvuru sonucunda Enstitü tarafından sınav merkezi olmamız kabul edilmiştir.

Doğu Anadolu’daki tek sınav merkeziyiz. Çevre illerden de fit sınavlarına girmek isteyen öğrenciler okulumuzu seçebilirler. Fit in Deutsch sınavları ile ilgili ek bilgiler aşağıda verilmiştir. Sınavla ilgili yeni gelişmeler okulumuzun web sayfasında yayınlanacaktır. Fit in Deutsch 1 ve Fit in Deutsch 2 sınavı ile ilgili her türlü bilgiyi ve sorularınızı alicakir@tedmalatya.com adresine mail göndererek alabilirsiniz.
Fit in Deutsch 1 (A1) ve Fit in Deutsch 2(A2) sınavlarını başardığınızda, A1 ve A2 seviyelerinde Almanca bildiğinizi kanıtlamış olursunuz. Bu sınavı geçtiğiniz takdirde Goethe Enstitüsü tarafından sertifika verilmektedir ve bu sertifikalar dünya genelinde yüksek bir tanınma derecesine sahiptirler.

Sınav başvuruları sınava girecek öğrencilerin öğretmenleri tarafından yapılmaktadır (internet üzerinden). Bunun için öğrencilerin kimlik bilgileri (ad, soyad, doğum tarihi ve doğum yeri) ve velilerinin telefon numaraları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, 2014 için muhtemel sınav tarihleri 3 Mayıs 2014 ve 7 Haziran 2014 olarak belirlendiği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 99
Bu Ay : 6183
Toplam : 6183

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom