Geleneksel Kültür Kuşağı Konferansları

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM), “Geleneksel Kültür Kuşağı Konferanslar” dizisine başlayacak.

Geleneksel Kültür Kuşağı Konferansları Malatya Haber

Konuyla ilgili dernek binasında açıklamada bulunan BİLSAM Basın Sözcüsü Murat Sezik, “10 Hafta 10 Konferans sloganıyla” ilk konferansın 26 Ekim Cumartesi günü düzenleneceğini kaydetti.

“Geleneksel Kültür Kuşağı Konferanslar Dizisi” projesinin 26 Ekim Cumartesi günü Avukat Haki Demir’in “Şehir ve Medeniyet” konulu konferansıyla başlayacağını ifade eden Sezik, konferansın 19.00’da İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapılacağını belirtti.

Konferanslar dizisi kapsamında fikir adamları ve akademisyenlerin önemli konferanslar vereceğine değinen Sezik, şunları söyledi:

“Projeye dahil edilen entelektüel, akademisyen ve yazarlarımızın belirlenmesinde, görüşlerine başvurduğumuz çok sayıda üye ve dostlarımızın önerileri ve düşünce gökkuşağımızın farklı renklerinden istifade etme arzumuz etkili olmuştur. Bu kapsamda konferansa katılacak olan fikir adamlarımız ve akademisyenlerimiz şöyle; Prof. Dr. Orhan Kavuncu Türk Dünyası ve Medeniyet Tasavvurumuz, Prof. Dr. Bekir Berat Özipek Türkiye’de Siyasetin Dönüşümü ve Demokratikleşme, Ekonomist-Gazeteci Dr. Cemil Ertem Türkiye Ekonomisi ve Yeni Eğilimler, Gazeteci - Yazar Akif Emre Ortadoğu’nun Yeniden İnşası, Prof. Dr. Bekir Karlığa Medeniyetler İttifakı ve Türkiye, Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu İslam Ülkeleri ve Gelecek Perspektifleri, Yazar-Gazeteci Markar Esayan Türkiye’de Büyük Barışa Doğru, SDP Başkanı Ayhan Oğan ve Gazeteci Ahmet Kekeç 21. Yüzyılda Türkiye ve Demokrasi, Son hafta yani 28 Aralık 2013 tarihinde ise Mehmet Ulukütük Gerçekle Hayal Arasında Bir Şehir Tasavvur Etmek konulu konferans verecek. Şehrimizin kültür hayatına bir şeyler katabilmek, fikir dünyasını canlı tutabilmek adına giriştiğimiz bu çabaların Malatya ya duyurulmasına gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 520
Bu Ay : 2049
Toplam : 2049

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom