81 İlin Gazileri Gazi Antepte Buluştu

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep'te düzenlenen Şube Başkanları Meclis Toplantısı için 81 ilden gelen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanlarını ağırladı.

81 İlin Gazileri Gazi Antepte Buluştu Türkiye-Dünya

22-24 Ekim tarihleri arasında Gaziantep'te düzenlenen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanları Meclis Toplantısı için gelen 81 ilin şube başkanı Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan sokak sağlıklaştırma, restorasyon çalışmaları ve Gaziantep Savaş Müzesi’ni gezdi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanları Şıh Cami bahçesinde bulunan Karayılan’ın mezarını da ziyaret etti.

Antep Sofrası’nda verilen akşam yemeğinde konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Cuma Erdem, “Gaziantep’te yaşayan gaziler olarak çok şanslıyız. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun göreve geldiği günden bu yana bir ayağı hep derneğimizde olmuştur. Sürekli gazilerimizi ziyaret ediyor. Bununla beraber ilçe genelinde yaptığı çalışmalarla birçok alanda örnek olmuştur. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Gaziantepli halkın kurtuluş mücadelesinde kendi şehrini kahramanca koruduğunu ifade eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Şükrü Tandoğan, “Bizler Gaziler olarak Gaziantep’te bulunmaktan çok mutluyuz. Şahinbey Belediye Başkanımız gördük. 81 ilden gelen Mehmet Tahmazoğlu’nun yapmış olduğu çalışmaları ve Gazilere ne kadar önem verdiğini Türkiye Muharip Gaziler Derneği şube başkanlarımızı ve bizi misafir ettiği için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kendilerini misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise şunları söyledi:

“Bugün gazilerin buluşmasını yaşıyoruz. Sizler Kıbrıs ve Kore savaşlarında bulundunuz. Bizlerde ecdadımız olan Şahinbeyler, Şehitkamiller, Karayılanlar ve 6 bin 317 şehit vererek, Gazilik unvanını aldık. Bir memleket vatansa gazileriyle şehitleriyle vatan olur, yoksa vatan olması kolay bir şey değildir. Bunun için hayatınızı ortaya koyacaksınız. Gazilerimiz, şehitlerimiz ve aileleri bizlerin başının tacıdır. Bizler onların sayesinde buralardayız. Şuanda ülkemizi karıştırmak için her türlü çaba ve gayret dış güçler tarafından yapılmaktadır. Bunu önlemek için Bizler bir ve beraber olacağız. Çalışkan ve gayretli olacağız. Vatanımızı daha çok seveceğiz. Sizlere sağlıklı huzurlu uzun ömürler diliyorum.”

Program sonunda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Şükrü Tandoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na derneğin şiltini, rozetini ve günün anısına plaket takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 391
Bu Ay : 4091
Toplam : 4091

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom