25 Yıldır Konuşulanları Çözdük

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti İl Gençlik Kolları ve Sosyal Medya Komisyonu ile bir araya gelerek, yaptıkları çalışmaları anlattı ve sorunları dinleyerek istişarelerde bulundu.

25 Yıldır Konuşulanları Çözdük Malatya Siyaset

Türkiye’de İlk olarak 4.sünün Malatya’da düzenlendiği Tea&Talk Programına Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra İl Gençlik Kolları Başkanı Miraç GÖÇMEZ, İl Sosyal Medya Koordinatörü Mustafa DİNÇ, İl Gençlik Kolları Yürütme,Yönetim Kurulu ve Dış İlişkiler Komisyonunun üyeleri de katıldılar.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan A.Adaylığını İlk olarak Gençlerin Tea&Talk programında açıklayan Çakır,”Gençlerimizi bu işlere verdikleri önemden dolayı kutluyorum.Dava şuurunu kendisine şiar edinmiş,gerek sahada gerek sanal medyada bu işe gönül vermiş arkadaşların kaydetmiş oldukları başarıları heyecanla takip ediyoruz.Bu başarılardan ötürü Gençlik Kolları Başkanım Miraç GÖÇMEZ’e ve Sosyal Medya İl Koordinatörü Mustafa DİNÇ’e ve dinamik ekiplerine teşekkür ederim dedi.Akabinde gençlerin sorularını dinleyen Çakır, yapılan hizmetlere ilişkin şu cümleleri kaydetti.

“Fırat Mahallesi’nde hem otopark, pazaryeri hem de kültür merkezi olarak kullanılabilecek bir proje hazırladıklarını da belirterek, “Kültürel ve sosyal tesislerimizi mahallelerimize, bölgelerimize yayıyoruz. Semt konakları, çok amaçlı belediye sosyal tesisleri; Malatya’nın kültürel kalkınmasını sağlayacak yapılar” dedi.Trambüs projesi ile ilgili sözleşmenin imzalandığını ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuşmasında özetle şunları belirtti:“Trambüs projesi, Türkiye’de örnek olacak çok önemli ve büyük proje. Çevreye hiçbir zararı olmayan, sessiz bir araç. Çekiş gücü otobüslere göre çok daha yüksek. Yeni araçlar olduğu için son derece modern iç dizaynı olan araçlar bunlar. Bununla birlikte yakıtı çok önemli. Bir otobüsün yakmış olduğu yakıtın dörtte birini yakıyor. Yakıt maliyetlerini aylık veya yıllık bazda hesap ettiğimiz zaman; ortalama olarak yaklaşık 5 yıl içerisinde kendisini amorti edebilecek derecede bir yapısı var. Şu ana kadar bir çok ilden yetkililer gelerek bu projemizi incelediler. 81 ilin tamamından, yurtdışından bir çok şehirden bu proje için ilimize gelecekler. Çünkü çok farklı bir proje uyguluyoruz. 25 metre uzunluğundaki araçlarla toplu ulaşımı elektrikli ulaşım sistemiyle çözüyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Yalova Belediyesi buradaydı. Ondan önce 4-5 belediyemiz bizi ziyaret ettiler, bununla ilgili bilgiler aldılar. Şimdi Şanlıurfa Belediyesi ihaleye çıkıyor. Çok hızlı bir şekilde, bizdeki bilgileri aldılar, ihale hazırlıyorlar. Gerçekten Türkiye’ye örnek olacak bir proje. Toplu taşımada standartlarımızı çok daha yukarıya taşıyacak bir proje. Bunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Süreyi de çok kısa tuttuk. Yani 1 yılı doldurmadan bu sistem çalışmış olacak.Başkan Çakır, önemli çalışmalarından birisinin de Bakırcılar Çarşısı’nın yenilenmesi olduğunun altını çizerek “Bilindiği gibi 20-25 yıldır konuşulan bir sorundu. Artık o çarşıya insanlar alışveriş için giremez olmuştu. Ama şu an itibariyle orada çok ciddi bir çalışmamız hızla devam ediyor. Yıl sonuna kadar orayı tertemiz bir şekilde teslim etmiş olacağız” bilgisini verdi.

Aynı şekilde Şire Pazarı’nı da yenilediklerini kaydeden Başkan Çakır, şöyle konuştu:“Bu şehirde kayısı gerçekten stratejik bir ürün. Belki dünyada tadı ve kalitesiyle benzeri olmayan bir ürün. Ama kendi şehrimizde bunun satılabileceği, şehrimize yakışır bir çarşısı yok. Bir Şire Pazarı’mız var, aynı Bakırcılar Çarşısı gibi. Yıllardır içerisine girilmez bir hale gelmiş. Bunun onarımı şu anda hızla devam ediyor. Çok güzel bir taş yapı ortaya çıkıyor. Hem güçlendirmesini, hem altyapısını hem de kaplamasını yapıyoruz. Orasını da çok güzel bir mekana, çarşıya dönüştüreceğiz. Hemen yanıbaşında çevreyoluyla birlikte aynı zamanda bir düzenleme çalışması gerçekleştiriyoruz. Oraya otobüs durakları getiriyoruz. Araç alt geçitlerinin üzerinde peyzaj düzenlemesi yapıyoruz. Oraya 2 tane güzel kayısı anıtı koyduk. Bu şehre gelen insanların burada kayısıya verilen değeri bilmesi lazım.Çevre yolu geçişinin düzenlenmesini de büyük oranda tamamladıklarını dile getiren Başkan Çakır, şu bilgiyi verdi:
Battalgazi Kavşağı’ndan Dedekorkut’a kadar pek az işlerimiz var. Onlar da şu anda toparlanıyor. Dedekorkut-İstasyon Kavşağı ile Beylerderesi arası olan çalışmamızda da şu an 4 ekibimiz çalışıyor. Altyapıları zaten bitirdik. Bütün isale hatları iki taraflı olarak çekildi. Drenaj sistemleri çekildi. Aydınlatmaları biz yapıyoruz. Bize özgü, farklı bir model olsun istedik. Malatya’yı öne çıkaran, çok şehirlerde örneği olmayan bir aydınlatma sistemi yapıyoruz. Ağaçlandırmasıyla, peyzaj düzenlemesiyle, kaldırımıyla batı yolunu da tamamlayacağız. Şu anda karayolları da asfaltı hızlandırdılar, sağolsunlar. İnşallah bu sene sonuna kadar batı çıkışını da büyük oranda tamamlayacağız.”dedi.

 

İl Gençlik Kolları Başkanı Miraç Göçmez; “Ak Parti Dış İlişkiler Biriminin Türkiye’de İlk olarak 4.ayağının Malatya’da düzenlendiği Tea&Talk (Çay Sohbeti) programında Belediye Başkanımız Sn.Ahmet ÇAKIR’ı ağırladık. Eminimki programa katılan genç arkadaşlar yapılan hizmetler noktasında ziyadesi ile bilgilendiler.Katılımlarından dolayı Belediye Başkanımız Sn.Ahmet Çakır’a ve Teşkilatımızın değerli mensuplarına Partim ve Şahsım adına teşekkür ederim. Dedi”.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 108
Bu Ay : 3552
Toplam : 3552

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom